Aktualności

Rozlicz PIT w Urzędzie Gminy Rokietnica

data publikacji: 03/03/2023

KATEGORIA: Komunikaty

Wszystkich Mieszkańców Gminy Rokietnica zachęcamy do rozliczania się w Urzędzie Skarbowym Poznań – Jeżyce, ul. Strzelecka 2/6, 61-845 Poznań. Dzięki temu prawie 38% płaconych przez Państwa podatków trafi do budżetu gminy, a tym samym da większe możliwości inwestycyjne. Podczas rozliczania nie ma znaczenia miejsce zameldowania. Wystarczy podać adres zamieszkania na terenie gminy Rokietnica i złożyć do US Poznań – Jeżyce. Płacąc podatki u siebie, wspieramy i przyspieszamy realizację oczekiwanych udogodnień w swoim miejscu zamieszkania. To, jaką część Państwa podatku gmina wyda miesięcznie na poszczególne zadania, można sprawdzić w kalkulatorze mieszkańca – TUTAJ.

4 kwietnia 2023 r. w godzinach 9:00 – 14:00 w budynku B Urzędu Gminy Rokietnica, ul. Golęcińska 1 będzie można skorzystać z pomocy pracowników Urzędu Skarbowego Poznań- Jeżyce w rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych. Podczas swojego dyżuru pracownicy Urzędu Skarbowego Poznań-Jeżyce rozwieją Państwa ewentualne wątpliwości dotyczące rozliczeń podatkowych oraz pomogą w przesłaniu wypełnionego zeznania podatkowego drogą elektroniczną do urzędu skarbowego.

Osoby chcące uzyskać pomoc w rozliczeniu i/lub przekazaniu PIT drogą elektroniczną proszone są o zabranie ze sobą rocznego zeznania podatkowego za 2021 r. oraz wszystkich informacji od płatników PIT-11 (Informacja o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy) i PIT-8C (Informacja o przychodach z innych źródeł oraz niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych) za 2022 r.

Przypominamy także o możliwości przekazania 1,5% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Mogą to zrobić również emeryci, za których zeznanie podatkowe wypełnia ZUS/KRUS. W tym celu należy wypełnić formularz PIT-OP.

Podatnicy korzystający z ulg podatkowych muszą, oprócz złożenia zeznania podatkowego, złożyć razem z nim druk informujący o ulgach i odliczeniach – PIT/O.

Więcej informacji nt. PIT, w tym m.in. formularze do pobrania oraz dostęp do usługi Twój e-PIT (poprzez e-Urząd Skarbowy) znajdują się na stronie: www.podatki.gov.pl.

Na grafice zielone budynki w kształcie prostokątów i pięciokątów i i drzewa w kształcie kół, na nich napis Przekaż 1,5% w gminie Rokietnica wspieraj lokalnie >> >>

Poniżej przekazujemy Państwu bezpłatny program do rozliczania PIT – PITax.pl Łatwe podatki, który łączy kampanię przekazywania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych dla lokalnych organizacji z kampanią rozliczania PIT na terenie zamieszkałej przez podatnika gminy – WEJDŹ.

Odpisu może dokonać każda osoba płacąca podatki, również emeryci, nie ponosząc żadnych dodatkowych obciążeń finansowych. Wystarczy, że podatnik wypełni odpowiednie pola w zeznaniach podatkowych.

Lista sugerowanych podatnikowi organizacji w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” zawiera wyłącznie organizacje z terenu Gminy Rokietnica, które mają prawo do otrzymania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych. Podatnik ma również możliwość wpisania numeru KRS organizacji spoza listy.
Biorąc udział w projekcie „WSPIERAJ LOKALNIE”:

 • wspierasz świadomie lokalne organizacje, uzupełniające działalność różnych instytucji,
 • jako darczyńca masz swój udział w dobroczynnej działalności tych podmiotów,
 • przede wszystkim wspierasz lokalną społeczność,
 • jednocześnie płacąc podatki w miejscu zamieszkania wspierasz realizację inwestycji, m. in. boisk, placów zabaw, ścieżek rowerowych, dróg, itp.

Korzyści z korzystania z aplikacji internetowej to:

 1. dwa razy więcej ulg podatkowych – dzięki podpowiedziom systemu,
 2. gwarancja 100% poprawności obliczeń – zapewniona w regulaminie usługi,
 3. prosta obsługa i proste pytania – bez cytowania ustaw i języka prawnego,
 4. obsługa wszystkich druków PIT – rozliczysz nawet najbardziej nietypowe przychody,
 5. wystawione oficjalne UPO – Urzędowe Poświadczenie Odbioru zeznania wysłanego przez internet,
 6. przyspieszony zwrot podatku – otrzymasz już w 45 dni.

Program PIT PITax.pl Łatwe podatki został udostępniony w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” realizowanego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

Lista organizacji:

 1. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „Roktar” – nr KRS 0000316203,
 2. Uczniowski Klub Sportowy „Błyskawica” – nr KRS 0000230212,
 3. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej – należy wpisać nr KRS 0000116212 i jako cel szczegółowy koniecznie nazwę i adres konkretnej jednostki:
 • Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w ROKIETNICY, ul. Szkolna 18B, 62- 090 Rokietnica
 • Ochotnicza Straż Pożarna w MROWINIE, ul. Kopernika 2, 62-090 Mrowino
 • Ochotnicza Straż Pożarna w NAPACHANIU, ul. Poznańska 2A, 62-090 Napachanie
 • Ochotnicza Straż Pożarna w PRZYBRODZIE, ul. Kaźmierska 26, 62-090 Przybroda
Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!