Aktualności

Rozbudowa ulicy Witkowej w Rokietnicy dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

data publikacji: 08/12/2022

KATEGORIA: Dofinansowania

Na grafice po lewej stronie biało-czerwona flaga Polski, po prawej godło Polski - na czerwonym tle biały orzeł, z głową zwróconą w prawo, ze złotą koroną, dziobem i pazurami

29 listopada br. pomiędzy Wojewodą Wielkopolskim a Gminą Rokietnica została podpisana umowa o dofinansowanie zadania pn. „Rozbudowa ulicy Witkowej w Rokietnicy”, realizowanego ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Całkowita wartość zadania wynosi 4 095 983,30 zł, a kwota dofinansowania – 1 747 865,69 zł.

Umowa z wykonawcą Firmą Budownictwo Drogowe KRUG Sp. z o.o. z siedzibą w Rabowicach przy ul. Świerkowej została podpisana 6 grudnia 2022 r. Termin zakończenia przedmiotu umowy przewidziany jest do 6.09.2023 r.

Inwestycja polega na rozbudowie ulicy Witkowej (odc. 1) w Rokietnicy od ulicy Obornickiej do istniejącego rowu melioracyjnego Sk-10 o długości 794,70 m oraz budowie ulicy Witkowej (odc. 2) o długości 134,86m. Planowana droga będzie miała szerokość 5 m, chodnik jednostronny o szerokości 2 m i długości 0,930 km, odseparowujący ruch pieszy od kołowego. Zadanie obejmuje także budowę 2 wyniesionych skrzyżowań, odwodnienie, kolektor kanalizacji deszczowej o długości 0,900 km. W ramach zadania zaplanowano również 22 latarnie (bez wysięgnika) typu LED. Aby poprawić bezpieczeństwo, zaplanowano dwa przejścia dla pieszych. Dodatkowo w celu spowolnienia ruchu założono dwa progi zwalniające.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN