Aktualności

Rodzinna Gra Terenowa „Tajemnicza walizka”

data publikacji: 04/05/2022

KATEGORIA: Sport

21 maja 2022 r. starty drużyn od godz. 10:00

Na powstającym węźle przesiadkowym w Rokietnicy ktoś pozostawił tajemniczą walizkę z przypiętą do niej zawieszką o następującej treści: „Szanowny znalazco! Przybyłem do tego miejsca pociągiem i pragnę przekazać Ci coś niezmiernie cennego, co znajduje się w tej walizce. Jeśli pragniesz uzyskać dostęp do jej zawartości, musisz udać się w drogę do wyznaczonych punktów i zdobyć składniki szyfru. Jest jeden warunek – musisz poruszać się transportem ekologicznym, czyli na rowerach lub hulajnogach.”

Jak pozostałe gry terenowe, które zorganizowane były w naszej gminie, i ta będzie przeprowadzona na wesoło przez pełnych entuzjazmu animatorów. Uczestnicy będą musieli wykonać określone zadania i przebyć trasę około 10-kilometrową.

Gra adresowana jest do drużyn składających się z 2-5 osób.

Cele:

  1. Propagowanie zdrowego trybu życia.
  2. Integracja i promocja rodzinnej formy spędzania wolnego czasu.
  3. Popularyzacja jazdy na rowerze oraz rozwiązań zrównoważonego transportu.
  4. Promocja węzła przesiadkowego powstającego w ramach projektu „Węzeł przesiadkowy Rokietnica” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 3 „Energia”, Działanie 3.3 „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska”, Poddziałanie 3.3.3. „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania”.

Uczestnicy Gry zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności oraz przestrzegania zasad ruchu drogowego. Gra odbędzie się niezależnie od pogody.

Dla wszystkich uczestników, którzy ukończą grę, przewidziane są drobne upominki ufundowane przez Gminę Rokietnica. Wszystkie upominki wręczone zostaną na mecie.

Zapisy na grę przyjmowane będą do 18 maja br. do godz. 15:00 lub do wyczerpania limitu miejsc poprzez formularz elektroniczny.

Kolejność zgłoszeń decydować będzie o przypisanej godzinie startu drużyny, np. pierwsza zgłoszona drużyna zostanie przypisana na godz. 10:00, druga na godz. 10:05 itd.

Kapitan drużyny dokonuje zapisu wszystkich członków drużyny na jednym formularzu. Po otrzymaniu zgłoszenia na adres mailowy Kapitana drużyny zostanie wysłane potwierdzenie uczestnictwa z podaniem dokładnej godziny startu.

Regulamin Gry

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Baner przedstawiający logotypy: Fundusze Europejskie Program Regionalny, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!