Aktualności

Nowa nawierzchnia na ul. Kasztanowej

data publikacji: 17/12/2021

KATEGORIA: Inwestycje

W ostatnich latach mieszkańcy, nie tylko naszej gminy, mogą obserwować trwającą przebudowę linii kolejowych. Na terenie Gminy Rokietnica prace zmierzają ku końcowi. Ich wykonawcą w ramach kontraktu „Przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E59 odcinek Poznań Główny – Rokietnica” w ramach Projektu „Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie” jest firma TRAKCJA S.A.

Budowa linii wielokrotnie wymagała zamykania przejazdów kolejowych, dróg, wiązała się z korzystaniem z samochodów i sprzętu budowlanego. Częste przejazdy m.in. koparek, ciężarówek, wywrotek, mogły powodować osłabienie lokalnych dróg. Chcąc zrekompensować mieszkańcom związane z pracami utrudnienia, Spółka TRAKCJA wyszła z inicjatywą, aby z własnych środków wykonać remont jednej z ulic. W wyniku wspólnych ustaleń z Urzędem Gminy Rokietnica, wybrano ulicę Kasztanową w Kiekrzu. Droga została wyprofilowana i położono na niej nową nawierzchnię bitumiczną. Dzięki temu mieszkańcom ułatwiono dostęp do domów, a wszystkim korzystającym z ulicy Kasztanowej w znacznym stopniu poprawiono komfort przejazdów.

Na zdjęciu ul. Kasztanowa w Kiekrzu. Asfalt, po jego obu stronach ogrodzenie, a za nim budynki. Przy ulicy czerwony samochód. W oddali błękitne niebo.

Na zdjęciu ul. Kasztanowa w Kiekrzu. Asfalt, po jego obu stronach ogrodzenie. Dalej skrzyżowanie z inną prostopadle idącą drogą. Przy niej srebrny samochód.
sdr
Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!