Aktualności

Najpiękniejsze pisanki wybrane

data publikacji: 18/04/2023

KATEGORIA: Kultura

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi ogłoszony został konkurs dla mieszkańców gminy Rokietnica na najpiękniejszą pisankę. Wśród nadesłanych zgłoszeń były pisanki wykonane różnymi metodami – od malowanych, przez ozdabiane plasteliną, aż po kraszanki. Zgodnie z regulaminem konkursu nagrodzono trzech autorów pisanek: Agnieszka i Robert Hyjek, Wiktoria Krysztofiak i Koło Gospodyń Wiejskich „Heksy i Gzuby” reprezentowane przez Paulinę Goraj. Wszystkim bardzo dziękujemy za przesłanie zdjęć, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Na zdjęciu widać porcelanowego zająca podtrzymującego porcelanowy koszyczek z marchewek. W koszyczku ustawiona jest pisanka, na której narysowany został zając. W tle widać rosnącą rzeżuchę.

Autorzy: Agnieszka i Robert Hyjek

 

Na zdjęciu widać pisankę oklejoną plasteliną na niebiesko. Na niebieskiej plastelinie są zdobienia z plasteliny - kwiatki, zając, z boku widoczny kurczak. Jajko postawione na wianku z bukszpanu.

Autorka: Wiktoria Krysztofiak

 

Na zdjęciu widać pisankę - styropianowe jajko ozdobione metodą quillingu w różnokolorowe paski. Na szczycie jajka zawiązana pomarańczowa kokardka. Jajko położone na wianuszku z bukszpanu.

Autorzy: „Heksy i Gzuby” Koło Gospodyń Wiejskich w Mrowinie reprezentowane przez Paulinę Goraj

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN