Aktualności

„Moja smart wieś – Wizje i Inicjatywy”

data publikacji: 13/01/2023

KATEGORIA: Pozostałe

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk (IRWiR PAN) zaprasza do udziału w III Konkursie „Moja smart wieś – Wizje i Inicjatywy”.

Organizatorzy szukają pomysłów i inicjatyw, dzięki którym nasza wieś (gmina) może stać się lub stała się bardziej przyjazna do życia. Zgłoszenia należy składać do 28 lutego 2023 r.

Do wygrania nawet 6000 zł. Łączna pula nagród to 44 tys. zł.

Cel operacji:

Celem realizowanej przez IRWiR PAN operacji jest upowszechnianie i promocja smart villages wśród mieszkańców obszarów wiejskich poprzez identyfikację wprowadzonych innowacji społecznych oraz cyfrowych na obszarach wiejskich w formie opisu stanu faktycznego (z pogłębionym uwzględnieniem wizji oraz inicjatyw wdrażania tej koncepcji w przyszłości). Ponadto zwiększenie zainteresowania koncepcją smart villages wśród jednostek wprowadzających innowacje oraz zaprezentowanie wizji i inicjatyw dotyczących smart villages w formie elektronicznej.

Konkurs ma umożliwić wymianę poglądów oraz stworzyć bazę wiedzy, w której gromadzone będą przedsięwzięcia z zakresu smart villages, poprawiające atrakcyjność obszarów wiejskich.

 

Grupa docelowa:

Grupę docelową stanowią zarówno osoby, jak i podmioty zaangażowane w pracę nad problemami związanymi z rozwojem obszarów wiejskich. Założeniem jest, że w konkursie weźmie udział 120 osób, jednak nie mniej niż 25 osób (w tym również osób prawnych). Ogólnopolska skala pozwoli dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Brak ograniczeń dotyczących wieku, a także formy prawnej uczestnika, wynika z dążeń do rozpoznania znajomości problematyki smart villages wśród różnych grup. Ponadto konkurs pozwoli wzbudzić zainteresowanie zarówno potencjalnych uczestników, jak i dotrzeć do decydentów – od szczebla gminnego do rządowego, czy wręcz europejskiego.

REGULAMIN: KLIKNIJ TUTAJ

Plakat III Konkursu Moja smart wieś - Wizje i Inicjatywy. Plakat ma bordowe tło, a na nim białe napisy. Na górze tytuł, a pod nim: Szukamy pomysłów i inicjatyw, dzięki którym Twoja wieś może stać się lub stała się bardziej przyjazna W lewym dolnym rogu napis: W części „WIZJE” I miejsce - 6 000 zł II miejsce - 5 000 zł III miejsce - 4 000 zł 7 wyróżnień po 1 000 zł W prawym dolnym rogu: W części „INICJATYWY” I miejsce - 6 000 zł II miejsce - 5 000 zł III miejsce - 4 000 zł 7 wyróżnień po 1 000 zł Na samym dole napis: Zgłoszenia do konkursu oraz prace konkursowe należy składać do 28 lutego 2023 roku. Po środku plakatu biała żarówka z żółtym wiatrakiem wewnątrz. Gwint żarówki w kolorach od pomarańczowego u góry do czerwonego na dole. Dookoła żarówki żółty napis: Więcej informacji na stronie www.irwirpan.waw.pl/smart2022, email: smart@irwirpan.waw.pl

Źródło i więcej szczegółów: Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk | Moja SMART wieś – Wizje i Inicjatywy (irwirpan.waw.pl)

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!