Aktualności

„Kryzysownik” – poradnik do pobrania

data publikacji: 07/10/2021

KATEGORIA: Komunikaty

serdecznie zapraszam do korzystania z „Kryzysownika”, stworzonego we współpracy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu ze Stowarzyszeniem Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Zrozumieć i Pomóc”. Opracowaliśmy go wspólnie, ponieważ pragniemy, aby każdy mieszkaniec i mieszkanka Wielkopolski mogli zadbać o siebie na co dzień, a w razie potrzeby znaleźć pomoc.
W „Kryzysowniku” znajdą Państwo 10 sposobów dbania o siebie, pomysły dotyczące budowania relacji z dziećmi oraz krótkie wskazówki, jak rozpoznać sygnały nadchodzącego kryzysu psychicznego. Ostatni czas jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem. W tym okresie szczególnie zachęcamy do dbałości o relacje. Tegoroczne wydanie „Kryzysownika” zyskało część dotyczącą budowania zdrowych relacji z dziećmi.
Jak powiedział Jesper Juul, terapeuta rodzinny, autor książek o wychowaniu i socjologii: „Rodzina potrzebuje rodziców, którzy potrafią zadbać o siebie”. Oznacza to, że na każdym etapie rozwoju, niezależnie od panujących warunków, potrzebujemy bezpieczeństwa emocjonalnego, miłości, troski oraz dbałości o siebie.
Polecam również Państwa uwadze materiały powstałe w ramach kampanii na rzecz zdrowia psychicznego #PrawdziwiLudzie. Znajdą je Państwo na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu: rops.poznan.pl/ zdrowiepsychiczne.
Zachęcam do bezpłatnego pobrania „Kryzysownika” i umieszczenia go na administrowanych przez Państwa stronach internetowych.

Z wyrazami szacunku,

Paulina Stochniałek
Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

POBIERZ KRYZYSOWNIK

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!