Aktualności

Konkurs „Zaszczepmy w sobie odpowiedzialność”

data publikacji: 02/07/2021

KATEGORIA: Kultura

Zapraszamy do udziału w konkursie „Zaszczepmy w sobie odpowiedzialność”

Wiemy, jak ważne są szczepienia, w tym również te przeciwko COVID-19. W związku z tym włączamy się do akcji promocji szczepień, mającej na celu zwiększenie liczby zaszczepionych mieszkańców naszej gminy. Przygotowujemy różne działania, o których będziemy informować na bieżąco. Pierwszym z nich jest konkurs proszczepienny „Zaszczepmy w sobie odpowiedzialność”.

Celem akcji jest promocja szczepień przeciw COVID-19. Konkurs skierowany jest do mieszkańców naszej gminy, a organizowany jest w czterech kategoriach wiekowych:

I kategoria: 12 – 17 lat

Konkurs na dłuższą wypowiedź (1 – 2 stron A4 pisana na komputerze, czcionką Times New Roman roz. 12, interlinia 1,08) na temat „Moje plany po pandemii”

II kategoria: 18 – 30 lat

Konkurs na komiks (4 – 6 obrazków w formacie PDF – skan rysunków, zdjęć lub pliki PDF przygotowane w programach graficznych) na temat „Razem pokonajmy wirusa”

III kategoria: 31 – 50 lat

Konkurs na zdjęcie z krótkim opisem (zdjęcie w formacie JPG o wielkości nie mniejszej niż 1 MB; opis 2 – 5 zdań powinien wyjaśniać, w jaki sposób zdjęcie wpisuje się w tematykę konkursu) na temat „Bądźmy razem zaszczepieni”

IV kategoria: od 51 roku życia

Konkurs na limeryk pod hasłem: Limeryk proszczepienny (limeryk to humorystyczny wiersz składający się z pięciu wersów; rymy występują między pierwszym, drugim i piątym wersem oraz trzecim i czwartym).

W każdej z kategorii do wykonania jest inne zadanie, wszystkie jednak powinny przedstawiać pozytywne aspekty szczepień i korzyści płynące ze szczepień populacyjnych, np. możliwość spotkań z innymi ludźmi, aktywność na świeżym powietrzu, uczestnictwo w życiu kulturalnym.

Nagroda w każdej z kategorii jest jedna, ale niemała – wynosi bowiem 500 zł. Prace przyjmowane będą do 31 lipca br. Prosimy o nadsyłanie ich na adres promocja@rokietnica.pl mailem o tytule zawierającym hasło danej kategorii.

Zachęcamy do udziału. Wierzymy, że możemy zostać „Najbardziej Odporną Gminą w Polsce”.

Regulamin Konkursu

Na grafice na jasnoniebieskim tle biały napis #SZCZEPIMYSIĘ

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!