Aktualności

Konkurs „Potrawy na wigilijnym stole”

data publikacji: 22/11/2021

KATEGORIA: Kultura

Zapraszamy do udziału w konkursie na świąteczne przepisy kulinarne.

Co oceniamy?

Oceniane i punktowane będą wyjątkowość i niepowtarzalność przepisów, nawiązania do tradycji i historii – w tym rodzinnej, regionalność i okazjonalność. Dodatkowo punktowane będą zdjęcia lub skany archiwalnych, zachowanych w gospodarstwach domowych rodzinnych zapisków kulinarnych, a także wskazanie i szczegółowe opisanie receptur, właściwości półproduktów i miejsca ich pochodzenia (pozyskania). 

Ocenie podlegać będzie pełne menu stołu wigilijnego, tj. zupy, przekąski (na zimno i na ciepło), dania główne, wypieki i ciasta oraz inne. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu dowolną ilość przepisów wypełniając odpowiedni formularz zgłoszeniowy.

Kto może wziąć udział w konkursie?

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy pełnoletni mieszkańcy powiatu poznańskiego, miasta Poznania i Wielkopolski, a także restauracje, gospodarstwa agroturystyczne, koła gospodyń wiejskich i inne obiekty gastronomiczne.

Zgłoszenia konkursowe

Zgłoszenia konkursowe, tj. wypełniony i podpisany formularz wraz z załączonymi Przepisami (spis ilościowy składników oraz sposób przygotowania) wraz z 1-3 zdjęciami własnego autorstwa (lub zdjęcia z prawami do ich publikacji) należy przesłać e-mailem na adres: kontakt@smakipowiatuoznanskiego.pl najpóźniej do dnia 20 grudnia 2021 r. Więcej informacji w Regulaminie konkursu poniżej.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe.

Zachęcamy do zapoznania się z informacją na stronie. Tam również znajduje się regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy.

Źródło: Instytut Skrzynki. Smaki Powiatu Poznańskiego

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!