Aktualności

Koło naukowe „Albiki” kończy przygodę z I etapem programu „Być jak Ignacy”

data publikacji: 27/10/2021

KATEGORIA: Pozostałe

W październiku Albiki ze Szkoły Podstawowej w Cerekwicy zdobywali wiedzę na temat podróży badawczych, poznali naukowca Henryka Arctowskiego, poszerzyli i uporządkowali swoją wiedzę na temat bieguna północnego i południowego. Poznali również zjawisko zorzy polarnej, a co najważniejsze poznali sposób, jak zrobić swoją własną zorzę. Każda zorza była oryginalna i piękna.
W tym etapie przeprowadzili również eksperyment, który przybliżył im zjawisko efektu cieplarnianego. Eksperyment ten pokazał im, co dzieje się z lodowcami.
W związku z podróżami badawczymi, Albiki dowiedzieli się, jak mogą zrobić kompas wodny, na wypadek gdyby się zgubili, a nie mieliby pod ręką GPSa. Ostatnim wyzwaniem, które wykonali w ostatni wtorek października – było zrobienie swojego własnego kompasu. Trzymajcie mocno kciuki za naszych małych naukowców, aby powiodło im się w pierwszym etapie programu „Być jak Ignacy”.
Kolaż zdjęć, na którym białe miski z wodą , w której pływa liść i żółta karteczka ze szpilką. Na innych zdjęciach grupa dzieci trzymająca w rękach rysunki zorzy polarnej, za nimi na ekranie zdjęcie zorzy oraz indywidualne zdjęcia dzieci z rysunkami. Na dwóch pozostałych zdjęciach klocki lego w pojemniku z lodem. Na środku tekst: Koło naukowe "Albiki" BYĆ jak IGNACY TAJEMNICZE ZNIKNIĘCIE IGNACEGO
Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!