Aktualności

Kampania #Rozmawiaj#Reaguj

data publikacji: 02/03/2023

KATEGORIA: Pozostałe

Państwowa Komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 przygotowała kampanię społeczną pt.: „#Rozmawiaj#Reaguj”. Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem wykorzystania seksualnego małoletnich. Z Pierwszego Raportu PKDP wynika, że ofiarami przemocy seksualnej w Polsce w ubiegłych latach najczęściej były dzieci w wieku 13-15 (49%) i 7-12 (41%) lat. Niestety w 54% przypadków nikt z najbliższego otoczenia (rodzice, nauczyciele, krewni) nie zauważył nic niepokojącego.

Odczytując zamieszczony na plakacie kod QR, można przenieść się na stronę kampanii, gdzie są umieszczone wskazówki, które mogą pomóc opiekunowi małoletniego poradzić sobie z sytuacją podejrzenia wykorzystania lub faktu wykorzystania seksualnego dziecka, tak aby mógł dać małoletniemu odpowiednie wsparcie.

Na banerze na czarnym tle z lewej strony tekst: nie wybaczysz sobie... że nie zauważyłeś #RozmawiajReaguj, obok Kod Qr, po prawej zdjęcie dziewczynki, na jej twarzy niebieskie napisy, m.in. wstydzę się, dotykał mnie, nie uwierzy, w prawym dolnym rogu logotyp Państwowa Komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15

 

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN