Aktualności

Głos Seniora poszukuje seniorów – bajkopisarzy

data publikacji: 27/03/2023

KATEGORIA: Seniorzy

Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora, organizator Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora  ogłasza konkurs i poszukuje Seniorów – bajkopisarzy!

Jednym z prowadzonych przez nas działań jest wydawanie bajek – “Bajeczki dla moich wnuków i dla Waszych także”. Do tej pory ukazały się 4 wydania bajek w dwóch wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej. Tematyka bajek nawiązywała do wartości, kształtowania wrażliwości i wyobraźni dzieci. Przekazujemy je do szkół, przedszkoli, domów samotnych matek i ukraińskich rodzin. Otrzymują je także Seniorzy, którzy są zachęcani do wspólnego spędzania czasu z wnukami poprzez czytanie naszych bajek.

Obecnie planujemy wydanie dwóch kolejnych tomów bajek pod nową nazwą “Bajeczki dla dzieci z morałem”.

Dotychczas powstałe wydania bajek można przeczytać w wersji online na naszej stronie internetowej: https://glosseniora.pl/polsko-ukrainskie-bajki-dla-dzieci/.

Serdecznie zapraszamy do przesyłania bajek napisanych przez Seniorów na adres mailowy: gps@manko.pl lub kartaseniora@manko.plJedna bajka nie powinna liczyć więcej niż 2000 znaków ze spacjami.

Bajki można przesyłać do 7 kwietnia. W ramach konkursu wyłonimy ponad 30 laureatów, którym wręczymy nagrody podczas uroczystej gali w czerwcu zorganizowanej w Krakowie w Kinie Kijów. Zwycięskie bajki zostaną opublikowane w 5 lub 6 wydaniu “Bajeczek dla dzieci z morałem”.

Zachęcamy do dzielenia się z nami Państwa twórczością i wspólnego stworzenia 5 i 6 tomu bajek “Bajeczki dla dzieci z morałem”!

Regulamin – przeczytaj

Źródło: https://glosseniora.pl/

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!