Aktualności

Ekologiczne Integracje „Rokietnica w obiegu zamkniętym”

data publikacji: 10/05/2023

KATEGORIA: Środowisko

20 maja 2023 roku w godz. 12:00-16:00 na Polanie Rumpuciowej w Rokietnicy

Rozpoczynamy sezon imprez plenerowych. Chcąc kontynuować zeszłoroczną ideę propagowania w przyjaznej formie ekologii, tegoroczna edycja majowego festynu rodzinnego również odbędzie się pod hasłem Ekologicznych Integracji. Tym razem tematem przewodnim będzie obieg zamknięty odpadów i recykling.

Startujemy w samo południe na Polanie Rumpuciowej w Rokietnicy, na placu przy ul. Szkolnej i Trakt Napoleoński. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w drużynowej grze. Nie trzeba zapisywać się wcześniej. Wystarczy zebrać drużynę składającą się z 2-5 osób (w tym min. 1 dorosły), wykonać wyznaczone zadania, za które otrzymacie pieczątkę. Po zebraniu wszystkich otrzymacie nagrodę. Proste, prawda? 😊

Zaprosimy również do udziału w warsztatach zgodnych z ideą upcycling, tj. dających drugie życie odpadom:

  • ekozabawki ze skarpetek
  • ekobiżuteria z bawełnianych, kolorowych koszulek t-shirt, kolorowych sznurków, rzemyków, a także koralików z niepotrzebnych ulotek, gazet i papieru z drukarki, ze starej i niepotrzebnej biżuterii
  • doniczki z kartoników z wykorzystaniem gotowych szablonów, w których będzie można posadzić roślinę
  • torby z t-shirtu bez użycia maszyny, igły ani nici.

Na stoisku Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Bytkowie będzie można:

  • zmierzyć się z quizem o odpadach i ekologii
  • zbudować makietę o obiegu odpadów PSZOK
  • zrobić sobie tatuaż wodny o tematyce eko
  • zagrać w kółko i krzyżyk z kamieni
  • zagrać w kręgle z butelek
  • dać drugie życie przedmiotom na kiermaszu – wykorzystaj, nie wyrzucaj i podaj dalej –wyprzedaż garażowa za darmo. Z wyznaczonego regału będzie można przynieść lub wziąć fanty i przedmioty.

Oprócz tego, zostanie rozstrzygnięty konkurs dla szkół w ramach akcji „Sprzątanie świata”.

Referat Ochrony Środowiska Urzędu Gminy przygotuje warsztaty „Ocean w słoiku wolny od plastiku”, zaprosi do odwiedzenia „Stacji segregacja” oraz punktu informacyjnego Programu Czyste Powietrze.

Na stanowisku Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy będzie można przygotować bombę kwiatową. Zadania dla uczestników przygotuje również Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokietnicy.

Kingspan Water & Energy pokaże, jak wykonać hotelik dla owadów.

Przynieś książkę i wymień ją na inną na kiermaszu przygotowanym przez Bibliotekę Gminną im. Marii Konopnickiej w Rokietnicy.

Nie zabraknie również występów dzieci z gminnych placówek oświatowych oraz tanecznej grupy Rokiciaki.

Rosfit zaprosi na stepy i zumbę.

Zachęcimy do udziału w ekologicznych animacjach.

Punkt gastronomiczny napełni brzuchy, a wesołe miasteczko dostarczy wrażeń najmłodszym.

Zapraszamy!

Na plakacie w prawym górnym rogu herb Gminy Rokietnica na ciemnozielonej nieregularnej plamie. Od lewej tekst: Ekologiczne Integracje Rokietnica w obiegu zamkniętym 20 maja 2023 roku godz. 12.00 - 16.00 Polana Rumpuciowa w Rokietnicy Po prawej fragment zdjęcia drzewa Tekst: W programie: W programie: - ekologiczne warsztaty: ocean w słoiku wolny od plastiku upcykling i drugie życie odpadów: ekozabawki, doniczki z kartoników, torby z t-shirtu i ekobiżuteria bomby kwiatowe budowanie makiety PSZOK budowanie hoteli dla owadów - gra drużynowa z nagrodami - ekologiczne animacje - rozstrzygnięcie akcji „Sprzątanie świata - która klasa wymiata” - występy dzieci - wesołe miasteczko Logotypy: Kingspan, Planet Passionate, Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej w Rokietnicy, JOSP Rokietnica, Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy, ROSfit, Rokietnicki Ośrodek Sportu, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!