Aktualności

Dofinansowanie na modernizację ul. Kokoszczyńskiej i Tarnowskiej w miejscowości Dalekie – Polski Ład

data publikacji: 05/08/2022

KATEGORIA: Dofinansowania

Logotyp program Polski Ład - po lewej kontur Polski podzielony na trójkąty z jednym kątek w środku konturu; trójkąty mają różne odcienie niebieskiego. Po prawej napis POLSKI, pod nim napis pogrubionymi literami ŁAD. Pod napisami na długości słowa "ład" wydłużona polska flaga.

Gmina Rokietnica otrzymała pozyskała 1 862 000,00 zł dofinansowania na zadanie pn. „Modernizacja nawierzchni ul. Kokoszczyńskiej oraz Tarnowskiej w miejscowości Dalekie wraz z połączeniem z miejscowością Mrowino”

W trzeciej edycji naboru wniosków do Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji mogły ubiegać się gminy, powiaty, związki międzygminne i związki powiatowo-gminne, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane Państwowe Gospodarstwa Rolne. Wartość dofinansowania, o które można było wnioskować wynosiła maksymalnie do 98 proc. wartości inwestycji (wymagany wkład własny gminy popegeerowskiej to 2 proc.). Gminy popegeerowskie mogły ubiegać się o dofinansowanie inwestycji z 36 obszarów.
Nabór wniosków rozpoczął się 28 grudnia 2021 r. i trwał do 11 marca 2022 r.
W trzecim naborze gminy mogły złożyć maksymalnie dwa wnioski o dofinansowanie, w tym:

  • 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 2 mln zł,
  • 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł.

Gmina Rokietnica złożyła wnioski na:

  • Rozbudowę/przebudowę pasa drogi powiatowej nr 2423P Mrowino-Rokietnica polegająca na budowie ciągu pieszo-rowerowego wraz z infrastrukturą techniczną.
  • Modernizacja nawierzchni ul. Kokoszczyńskiej oraz Tarnowskiej w miejscowości Dalekie wraz z połączeniem z miejscowością Mrowino

Dofinansowania inwestycja będzie polegała na modernizacji drogi gminnej ul. Kokoszczyńskiej i ul. Tarnowskiej w miejscowości Dalekie oraz fragmentu drogi gminnej ul. Tarnowskiej w Mrowinie i będzie stanowiła połączenie obu miejscowości. Łączna długość modernizowanej drogi wyniesie około 3,2 km, a szerokość około 4 m.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!