Aktualności

Cykliczne wyjazdy Rokietnickiego Klubu Seniorów do Tarnowskich Term

data publikacji: 21/12/2021

KATEGORIA: Seniorzy

Cykliczne wyjazdy Rokietnickiego Klubu Seniorów do Tarnowskich Term w listopadzie zostały rozszerzone o dodatkowe atrakcje. Po zakończeniu dwugodzinnego pobytu w basenach, w trakcie którego seniorzy uczestniczyli w gimnastyce w wodzie oraz trenowali swoją kondycję w pływaniu, zebraliśmy się w holu basenowym.

W jednym tygodniu wykwalifikowany pracownik obsługi wprowadził seniorów do pomieszczeń znajdujących się pod termami. Przekazał nam mnóstwo wiadomości dotyczących funkcjonowania pływalni. Mieliśmy okazję zobaczyć labirynty rur, przewodów i różnych urządzeń, które muszą prawidłowo funkcjonować, abyśmy mogli korzystać z Tarnowskich Term. Obejrzeliśmy pływalnię „od dołu”.

W kolejnym tygodniu po zakończeniu pobytu na basenach zostaliśmy oprowadzeni po strefie saun. Zostały omówione zasady korzystania z saun, Pan przedstawił nam ich różne rodzaje, obejrzeliśmy pomieszczenia od środka. Ponieważ sauny uruchamiane są dopiero w godzinach popołudniowych mieliśmy okazję zajrzeć do każdego pomieszczenia. Liczne pytania wskazywały na zainteresowanie seniorów tą formą rekreacji.

Była też możliwość zapoznania się ze strefą fitness, jaka znajduje się w pomieszczeniach piwnicznych pływalni. Szeroka gama urządzeń do ćwiczeń, z których mogą korzystać osoby trenujące, sprawiała imponujące wrażenie.

W ostatnich tygodniach wyjazdy na pływalnię cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W wyjazdach uczestniczy coraz więcej osób. Czynnikiem wpływającym na to są zapewne niskie koszty uczestnictwa, co jako klub możemy zapewnić dzięki środkom finansowym otrzymanym na ten cel z Gminy Rokietnica oraz z Powiatu Poznańskiego. Pozytywnie rozpatrzone wnioski o dofinansowanie wyjazdów na pływalnię w 2021 r. przyczyniły się do propagowania wśród seniorów aktywności fizycznej oraz poprawy naszego stanu zdrowia.

 

Zapraszamy seniorów do uczestnictwa w cyklicznych zajęciach organizowanych przez Rokietnicki Klub Seniorów:

  1. Realizujemy wyjazdy do Tarnowskich Term. Zapraszamy we wtorki o godz. 9:00, zbiórka na przystanku autobusowym przy ROS w Rokietnicy.
  2. We wtorki o godz. 18:00 w sali przy Remizie Strażackiej w Rokietnicy odbywają się bezpłatne zajęcia z tańca sportowego dla seniorów.
  3. W środy o godz. 10:00 w Bibliotece Gminnej w Rokietnicy odbywają się bezpłatne zajęcia z rękodzieła artystycznego.

Cykliczne zajęcia są realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Rokietnica oraz budżetu Powiatu Poznańskiego.

Wszelkich informacji udzielamy telefonicznie:

  • 513 056 600 Bogusława Rzepka
  • 502 534 395 Wanda Koralewska
  • rokietnicasenior.pl
  • f: rokietnickiklubseniora

Bogusława Rzepka
Prezes Rokietnickiego Klubu Seniorów

Na grafice logotyp, na który składają się dwie postacie - zielona i pomarańczowa, z wyciągniętymi w górę rękoma oraz napis ROKIETNICKI KLUB SENIORÓW

Po lewej baner, na żółtym tle z lewej strony herb Gminy Rokietnica, z prawej strony napis Współfinansowane ze środków Gminy Rokietnica. Po prawej baner z napisem WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW POWIATU POZNAŃSKIEGO i logotyp powiatu
Na zdjęciu członkowie Rokietnickiego Klubu Seniorów, w tym m.in. prezes Bogusława Rzepka, na siłowni. Część osób siedzi na rowerach stacjonarnych, reszta stoi obok. Na zdjęciu członkowie Rokietnickiego Klubu Seniorów przy wejściu na Tarnowskie Termy. Na zdjęciu członkowie Rokietnickiego Klubu Seniorów stojący na przystanku autobusowym przy Rokietnickim Ośrodku Sportu. Każda z osób ubrana jest w kurtkę albo płaszcz i ma ze sobą torbę, torebkę lub plecak.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!