Aktualności

Brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek dla Aleksandry Kinalskiej

data publikacji: 26/11/2021

KATEGORIA: Sport

W dniach 19-21.11.2021 w miejscowości Kielce odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach kobiet, w których uczestniczyły dwie zawodniczki mieszkające w Rokietnicy – reprezentujące barwy klubu UKS KIEKRZ Aleksandra Kinalska (3 miejsce) oraz Maria Skurat (9 miejsce). W zawodach brały udział 152 zawodniczki z przedziału wiekowego od 12 do 14 lat, pochodzące z całej Polski. Na wymarzonym podium po stoczeniu 4 walk stanęła Aleksandra Kinalska, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek. W drodze po krążek Ola spotkała się w półfinale z najmocniejszą zawodniczką kategorii 58 kg, z którą stoczyła bardzo wyrównany pojedynek! Po udanej akcji technicznej Aleksandra trzymała swoją rywalkę na plecach i niewiele brakowało, a to nasza zawodniczka byłaby w finale. Doświadczonej przeciwniczce udało się jednak wyswobodzić z uchwytu Kinalskiej i zrewanżowała się naszej zawodniczce akcjami punktowanymi, tym samym wygrywając ten zacięty i emocjonujący pojedynek. Na szczęście Aleksandra nigdy się nie poddaje i dnia kolejnego wygrała walkę o brązowy medal Mistrzostw Polski, spełniając swoje marzenia! Serdecznie gratulujemy!

Na zdjęciu zawodniczki stojące na podium. Na trzecim miejscu dwie zawodniczki, w tym m.in. Aleksandra Kinalska. Obok trenerzy i organizatorzy. Za nimi baner i ścianka zawodów. Na zdjęciu trenerka Aleksandra Gałązka z zawodniczkami - Aleksandrą Kinalską z dyplomem, medalem i nagrodami i Marią Skurat, pozujący na ściance Mistrzostw Polski w zapasach. Na zdjęciu dwie zapaśniczki podczas pojedynku. Jedna w biało-czerwonym, druga w szaro-niebieskim stroju. Za nimi sędzia. Na zdjęciu dwie zapaśniczki podczas pojedynku. Jedna w biało-czerwonym, druga w szaro-niebieskim stroju.

 

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!