Aktualności

„BAZA wsparcia uchodźców w gminie Rokietnica”

data publikacji: 31/05/2022

KATEGORIA: Ukraina

Stowarzyszenie BAZA Pracownia Spotkań Twórczych rozpoczęła projekt pn. „BAZA wsparcia uchodźców w gminie Rokietnica”, który finansowany jest z budżetu Rzeczpospolitej Polskiej ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zakłada on prowadzenie bezpłatnych 8-tygodniowych kursów z języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy w 3 kategoriach wiekowych: dzieci (od lat 7), młodzież (od lat 12) i dorośli. Zajęcia odbywają się obecnie w Szkole Podstawowej w Cerekwicy i Urzędzie Gminy w Rokietnicy (budynek B).

Oprócz zajęć z języka polskiego BAZA oferuje również darmowe konsultacje z psychologami, a wkrótce również konsultacje z doradztwa zawodowego. Wszystko to w celu ułatwienia uchodźcom z Ukrainy odnalezienie się na polskim rynku pracy i stworzenia im lepszych warunków do życia w naszym kraju.

Udział w powyższych zajęciach dedykowany jest nie tylko mieszkańcom gminy Rokietnica, ale również osobom zamieszkującym w miejscowościach sąsiadujących z naszą gminą np. Pamiątkowo, Przecław, Kaźmierz itp.

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 793 061 474 lub mailowo: baza@zsp-cerekwica.pl

Więcej bieżących informacji znajdziecie Państwo na naszym profilu FB: https://www.facebook.com/BazaPracownia

HARMONOGRAM zajęć języka polskiego w projekcie BAZA wsparcia Uchodźców w gminie Rokietnica
ГРАФІК Заняття польською мовою в проекті БАЗА підтримки біженців у ґміні Рокетниця

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!