Aktualności

Amatorzy piłki po raz 11 na boisku „ORLIK” w Napachaniu

data publikacji: 12/10/2022

KATEGORIA: Sport

Już po raz jedenasty miłośnicy piłki nożnej spotkali się, tradycyjnie w trzecią sobotę września (17.09.2022 r.), na boisku ORLIK w Napachaniu, aby rozegrać mecze w Xl Amatorskim Turnieju Piłkarskim im. Marcina Matysiaka, pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Rokietnica współfinansowanym ze środków powiatu poznańskiego i Urzędu Gminy Rokietnica. Turniej od 2019 roku organizowany jest przez Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokietnicy, wcześniej organizatorami byli koledzy i przyjaciele, przy współpracy Urzędu Gminy w Rokietnicy oraz rodziny. Wydarzenie to odbywa się w hołdzie Marcina Matysiaka – oddanego służbie strażaka, społecznika, pasjonata piłki nożnej, który swoje młode życie zakończył właśnie na płycie tego boiska.

O godz. 10:30 cztery drużyny juniorskie rozpoczęły swoje rozgrywki. Zawodnicy zacięcie walczyli o zwycięstwo i zdobycie pucharu przechodniego. Zwycięzcą okazała się drużyna gospodarzy – Szkoła Podstawowa w Napachaniu, która pokonała zespoły: Rokita Rokietnica 1, Rokita Rokietnica 2 oraz Szkoła Podstawowa w Rokietnicy. Królem strzelców młodzików został Marcel Skrzypczak – zawodnik SP Napachanie – 5 bramek.

Około godziny 13 nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju. Tradycyjnie już siostrzenica Marcina Matysiaka – Ania wykonała hymn turnieju, który napisany został specjalnie na tę okoliczność.

W turnieju seniorów brało udział 8 drużyn z gmin: Rokietnica, Tarnowo Podgórne, Swarzędz. Drużyny seniorów mierzyły się ze sobą w rozgrywkach „każdy z każdym”.

Mecze były sędziowane przez p. Krystiana F. oraz p. Przemysława Ł., a komentowane na bieżąco przez p. Danutę P., p. Wiesława CH. oraz niezawodnego pomocnika – 10-letniego Piotra. Biuro zawodów obsługiwał miłośnik piłki nożnej – p. Kazimierz F.

Podczas turnieju grono zaangażowanych przyjaciół dbało o to, aby rozgrywki przebiegały bez zakłóceń, aby wyniki były na bieżąco notowane i wszystko odbywało się według harmonogramu.

W meczu finałowym zmierzyły się drużyny: Przyjaciele z Boiska i Spartan Rokietnica. Po zaciętej walce, oczywiście fair play, I miejsce oraz puchar przechodni turnieju zdobyła drużyna Przyjaciele z Boiska. Również statuetka najlepszego strzelca turnieju trafiła do zawodnika tej drużyny – Wojciecha Nawrota – 11 bramek.

Oczywiście i w tym roku nie mogło zabraknąć największej atrakcji – Meczu Kobiet, na którą kibice z niecierpliwością czekali. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, po 5 seriach rzutów karnych, kobiety zdecydowały się na zakończenie meczu i oficjalny remis.

Rodzina i przyjaciele Marcina, tradycyjnie już, zorganizowali konkurs rysunkowy dla dzieci, w którym nagrody ufundowane były przez organizatorów i sklep Jupii – Helena Pukszta.

Dzieci mogły poskakać na dmuchańcach oraz do woli korzystać z różnorodnych gier i zabaw prowadzonych przez animatorów firmy Nana.

Sklep Jupii wraz z KGW z Napachania przygotował dodatkową niespodziankę –profesjonalne malowanie twarzy przez p. Basię; popcorn i watę cukrowa; pokaz mydlanych baniek oraz prezentacje eksperymentów chemicznych prowadzone przez p. Anię.

Jak co roku nie zabrakło stanowiska z instruktorem z CTS.

Mimo nieco kapryśnej pogody, atmosfera była rodzinna, przyjazna i radosna. Był to czas spędzony w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych, czas na integrację międzypokoleniową, czas na aktywnie spędzoną sobotę na świeżym powietrzu. Udział w turnieju przyczynia się do poprawienia sprawności fizycznej i psychicznej dzieci, młodzieży i dorosłych, uczy zdrowego współzawodnictwa i wskazuje, jak można aktywnie, ciekawie i pożytecznie wykorzystać czas wolny. Nie zabrakło chwili na rozmowę czy poczęstunek kawą, herbatą, słodkościami przygotowanymi przez rodzinę i grono przyjaciół, a także konkretami tj.: niepowtarzalna zupa flaki – przygotowana przez P. Magdę, chleb (z piekarni Łakomy) ze smalcem (od P. Tereni) i ogórkiem oraz grillowe smakołyki na stoisku Restauracji „Pod Gruszą” Józefa Gawron.

Cukiernia „U Kamila” Artur Lisiak po raz jedenasty ufundowała okolicznościowy, o niepowtarzalnym smaku i dekoracji tort GIGANT, którym mogli się delektować wszyscy

uczestnicy.

Turniej zakończył się ok. godz. 21 dekoracją zwycięzców, uroczystą galą, wspólnym zdjęciem i odśpiewaniem przez Anię „Telefonu”, który rozbrzmiewa na każdym turnieju od 2012 roku.

Dziękujemy bardzo zawodnikom, kapitanom, trenerom wszystkich drużyn, tym którzy uczestniczą od pierwszego meczu i tym nowym, którzy włączają się w kolejnych edycjach.

Gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu turnieju.

Sponsorom dziękujemy za wsparcie finansowe i rzeczowe.

Dziękujemy za każdy uśmiech, dobre słowo, za radość. Dziękujemy Wam wszystkim za to, że byliście obecni.

Do zobaczenia za rok!

Sponsorzy XI Amatorskiego Turnieju Piłkarskiego im. Marcina Matysiaka

 • Wójt Gminy Rokietnica Bartosz Derech
 • Starostwo Powiatowe w Poznaniu
 • Restauracja „Pod Gruszą” Józef Gawron
 • Cukiernia „U Kamilka” Artur Lisiak
 • Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Bytkowo
 • Bajerbud – Ewa i Witold Bajerlein
 • Piekarnia Piotr Łakomy
 • Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. Swadzim
 • Sołectwo Rokietnica
 • Sklep Juupi – Helena Pukszta
 • Koło Gospodyń Wiejskich w Napachaniu
 • Centrum Tenisowe Sobota
 • Izabela i Norbert Dziamscy
 • Teresa i Ryszard Dziamscy
 • Magdalena i Artur Pilarczyk
 • Małgorzata i Łukasz Jakobsze
 • Zuzanna i Marian Jakobsze
 • Ewa i Maciej Szturemscy
 • Ewa i Adrian Maternik
 • Krzysztof Michta
 • Adam Michta
 • Aleksandra Paul
 • Danuta Potrawiak
 • Teresa Kluczewska
 • Wanda Fudala
 • Barbara i Kazimierz Barscy
 • Rodzina i przyjaciele.

Autorzy zdjęć: Adam Michta, Krzysztof Michta, Aleksandra Paul

Żółty baner, z lewej strony herb Gminy Rokietnica, z prawej strony napis Współfinansowane ze środków Gminy Rokietnica.

Na zdjęciu 9 zawodników podczas meczu piłki nożnej oraz dwóch sędziów. Wszyscy są na boisku trawiastym. Na siatkowanym płocie trzy banery: po lewej żółty z herbem i napisem Gmina Rokietnica, baner turnieju oraz baner Powiatu Poznańskiego.Za siatką altana drewniana i drzewa. Lekko zachmurzone niebo. Na zdjęciu kobieta robiąca duże bańki mydlane, na boisku, obok niej 4 inne osoby. Dalej trzy namioty i stojący przed lub pod nimi ludzie, windery i baner. Przed namiotem po prawej stronie kosz do koszykówki. Dalej, za siatkowanym płotem, fragment budynku szkoły. Na zdjęciu kobieta w białej koszulce trzymająca pojemnik z miark, w nim jasnozielona substancja. Przed nią, na stole, kilka pojemników, termos, drewniane łyżeczki, chusteczki nawilżane. Dookoła niego, oberwujące kobietę dzieci. Część z nich ma żółte papierowe korony na głowach. Kobieta stojąca tyłem do obiektywu robi zdjęcia, mężczyzna po prawej, stojący przodem do obietywu - również. Dalej dwa namioty, pod nimi ludzie, kontener, wóz strażacki. Po prawej siatkowany płot, za nim fragment budynku szkoły. Błękitne niebo i drzewa. Na zdjęciu uczestniczki meczu kobiet: 6 kobiet w białych koszulkach i ciemnych spodniach lub spodenkach, 7 kobiet w niebieskich koszulkach i ciemnych spodniach. Oprócz nich: dwie dziewczyny w kraciastych koszulach, chłopak i dwie dziewczynki. Zawodniczki mają medale na szyjach. Jedna z nich, w białej koszulce, trzyma puchar, druga dwie statuetki, jedna kobieta w niebieskiej koszulce również trzyma puchar. Zdjęcie zrobione późnym wieczorem, na płycie boiska trawiastego. Autor: Adam Michta Na zdjęciu ok. 80 osób na płycie boiska trawiastego:uczestnicy, trenerzy, organizatorzy turnieju oraz zaproszeni goście. Zawodnicy w strojach piłkarskich z medalami na szyjach i torbami papierowymi. Część osób stoi, inne w pierwszym rzędzie, kucają. Za nimi banery wiszące na siatkowanym płocie - po lewej żółty z herbem i napisem Gmina Rokietnica, w środku baner turnieju, po lewej - Powiatu Poznańskiego. Zachmurzone niebo. Autor: Aleksandra Paul Na zdjeciu 8 mężczyzn, 7 z nich ubranych w niebiesko-żółte stroje, jeden kucający na środku - w biało-czerwonym stroju. W pierwszym rzędzie trzech z nich kuca, w drugim czterech stoi. Wszyscy mają medale na szyjach. Pierwszy, stojący, od prawej trzyma w ręce piłkę nożną, drugi dwa puchary, trzeci statuetkę. Za nimi papierowe torby, dalej na płocie z siatki powieszone banery - na środkowym baner turnieju, po lewej fragment żółtego, po prawej fragment baneru Powiatu Poznańskiego. Zdjęcie wykonane późnym wieczorem. Autor: Krzysztof Michta Na zdjęciu puchary, statuetki i medale na stole przykrytym ciemnoniebieskim płótnem. Za nimi, w dwóch dużych kartonach białe torebki papierowe. Daje, w tle zdjęcia trzy namioty, dwa windery, baner Juupi wiszący na płocie z siatki, osoby bawiące się kolorową chustą klanzą. Za płotem samochód, kubeł na śmieci, fragment budynku szkoły i dmuchana zjeżdżalnia. Fot. Aleksandra Paul

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN