Aktualności

103 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

data publikacji: 27/12/2021

KATEGORIA: Kultura

27 grudnia obchodzimy rocznicę Powstania Wielkopolskiego – zbrojnego zrywu, w którym swój udział mieli także mieszkańcy rokietnickich ziem. 12 lipca br. Rada Gminy Rokietnica przyjęła Uchwałę w sprawie przyjęcia przez Radę Gminy stanowiska w sprawie ustanowienia 27 grudnia świętem państwowym. Dzięki takim staraniom włodarzy, rad miast i gmin oraz stowarzyszeń i instytucji kultury z Wielkopolski, od tego roku wybuch Powstania Wielkopolskiego będzie wydarzeniem o randze państwowej.

Aby uczcić to wyjątkowe święto oraz poległych w walkach powstańców, w Gminie Rokietnica złożono kwiaty pod pomnikiem na Starym Cmentarzu w Cerekwicy, skwerze Powstańców Wielkopolskich w Krzyszkowie oraz na cmentarzu w Kiekrzu. Wieczorem zachęcamy do spaceru, ponieważ zostaną okolicznościowo podświetlone budynki: Biblioteki Gminnej oraz szkół w Cerekwicy i Napachaniu.

Na zdjęciu podświetlony na czerwono budynek Szkoły Podstawowej w Cerekwicy, po lewej stronie biały orzeł.

Na zdjęciu od lewej: dwóch przedstawicieli Krzyszkowa, Radna Gminy Rokietnica i jednocześnie Sołtys Sołectwa Krzyszkowo, Przewodnicząca Rady Gminy Rokietnica Izabela Dziamska, Zastępca Wójta Gminy Rokietnica Arkadiusz Klapiński i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rokietnica Piotr Hałas na skwerze powstańców wielkopolskich, przed złożeniem kwiatów. Dookoła śnieg.

Na zdjęciu od lewej Przewodnicząca Rady Gminy Rokietnica Izabela Dziamska, Zastępca Wójta Gminy Rokietnica Arkadiusz Klapiński, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rokietnica: Ryszard Lubka i Piotr Hałas przed pomnikiem nad mogiłą upamiętniającym powstańców wielkopolskich. Dookoła śnieg.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!