kalendarium

KIEDY: 2019-09-14
GDZIE: Boisko Orlik w Napachaniu
data publikacji: 03/09/2019

KATEGORIA: Sport

VIII Amatorski Turniej Piłkarski im. Marcina Matysiaka

Ósmy Puchar Piłkarzy Amatorów w Turnieju im. M. Matysiaka wręczymy 14 września w Napachaniu

Jaka drużyna tym razem wygra rywalizację seniorów i otrzyma wyjątkowy Puchar Przechodni z czarnego dębu? Komu uda się zdystansować pozostałych i zdobyć tytuł Króla Strzelców, wbijając bramkę wspominaną przez zachwyconych kibiców? Wreszcie jaki będzie tym razem wątek wywiadów „na gorąco”, prowadzonych z ikrą przez Wiesia Chojnackiego z zawsze skorymi do zwierzeń zawodnikami turnieju juniorów i czy kobiety w swoim meczu odnajdą najkrótszą drogę do bramki rywalek?

Te i wiele innych, nie tylko sportowych, zagadek znajdzie swoje rozwiązanie 14 września 2019 r. podczas kolejnego, już ósmego, Amatorskiego Turnieju Piłkarskiego im. Marcina Matysiaka.

Tych, którzy pokochali to wydarzenie z racji miejsca jego organizacji, z pewnością ucieszy wiadomość, że po rocznej przerwie Turniej wraca na Orlik w Napchaniu. Wszak tutaj wszystko się zaczęło i to tutaj bije piłkarskie serce przyjaciół, znajomych i rodziny Marcina Matysiaka. To także w tym miejscu powstał pomysł, by sportowe spotkanie wzbogacić o atrakcje dla rodzin. Mogą więc przyjść kibicować, ale także wziąć udział w grach, zabawach, aktywnościach i różnej maści konkursach z nagrodami od patronów i sponsorów.

Turniej jest kochany za serdeczność. Urzeka gościnnością, uśmiechem, życzliwością i dobrym słowem. Chodzi w nim o sport, ale także, a może przede wszystkim, o okazję do BYCIA razem. Oczywiście, zawsze ze smakowitym dodatkiem: doskonałych placków przynoszonych przez rodzinno-przyjacielski wolontariat, chleba ze smalcem i ogórkiem, jednogarnkowymi rarytasami oraz zadziwiającym gabarytami i smakiem okolicznościowym tortem „piłkarskim” z Cukierni „U Kamilka”.

Turniej niezmiennie i od zawsze ma swój niezwykły klimat: czas na rozmowę, wspomnienia, piosenkę, taniec, finalną, wzruszającą Galę z pamiątkowym zdjęciem wszystkich bez wyjątku. Odbywa się, bo zaangażowane w jego organizację i przebieg grono wie, co to jest pomoc, życzliwa dłoń, wspólna praca, a po imprezie – solidarne sprzątanie.

Czy warto przyjść i spędzić tu sobotnie, wolne popołudnie? WARTO. Zapraszamy WSZYSTKICH 14 września 2019 r. START godz. 11.00.

D.P.

Więcej informacji na www.rokietnica.pl, na Facebooku: rokietnica.pl oraz KSRG Josp Rokietnica

Wieloletni organizatorzy, działacze i przyjaciele, którzy wspierali organizację Turnieju, powiększyli w tym roku swoje grono o członków Stowarzyszenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokietnicy.

Marcin Matysiak był związany z tą jednostką od jej założenia do końca swoich dni. Dlatego JOSP w Rokietnicy  powołała w swoich szeregach zespół ds. związanych z krzewieniem kultury fizycznej, który począwszy od tego roku będzie wspierał kolejne edycje Turnieju.

Jeżeli ktokolwiek byłby zainteresowany finansowym wsparciem tego profilu działalności Stowarzyszenia, podajemy numer konta:

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokietnicy
nr 47 9043 1041 2041 0050 3484 0001
z dopiskiem „Darowizna na cele statutowe -Turniej Piłkarski im Marcina Matysiaka”.

Każda pomoc będzie wkładem w promocję amatorskiego sportu i integrację rodzin.

Organizatorzy:

  • Przyjaciele i Rodzina Marcina Matysiaka,
  • Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokietnicy,
  • Urząd Gminy Rokietnica Referat Organizacyjny i Promocji,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu,

Partnerzy:

  • Sołectwo Rokietnica,
  • Sołectwo Napachanie-Dalekie
  • Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy
  • Rokietnicki Ośrodek Sportu Sp. z o.o. w Rokietnicy
Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!