kalendarium

KIEDY: 2019-05-25
GDZIE: Teren przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy i Przedszkolu "Bajeczka" w Rokietnicy
data publikacji: 07/05/2019

KATEGORIA: Kultura

VI Festyn Rodzinny – Rokietnickie InteGRAcje „JAK W PSZCZELIM ULU”


 

Rokietnickie InteGRAcje to cykliczna impreza plenerowa odbywająca się co roku pod innym hasłem. Do każdej edycji staramy się wpleść ekologiczne przesłanie i ducha sportowej rywalizacji oraz rozpowszechniać je wśród lokalnej społeczności. W tym roku skupimy się w szczególności na temacie ochrony owadów zapylających (pszczoły, trzmiele) i roli, jaką pełnią w ekosystemie. Tradycyjnie jednym z punktów programu Festynu Rodzinnego jest tzw. „RODZINNA KSIĄŻECZKA ZALICZEŃ”, w ramach której należy wziąć udział w następujących zadaniach:

 

 

 1. BIEG „W PSZCZELIM ULU” – tym razem proponujemy zawodnikom dwa dystanse – malucha (50 m) oraz rodzinny (z przeszkodami, ok. 1 km wokół boiska szkolnego). Biorąc udział w jednym z nich, można uzupełnić kolekcję w biegowym Przypieczętniku Rodziny. Pieczątkę będzie można otrzymać również za udział w warsztatach nordic walking, które zastąpią dotychczasowy marsz nordic walking. Zachęcamy do identyfikowania się z tematyką imprezy poprzez dodanie do stroju pszczelego lub kwiatowego akcentu.

  Rejestracja elektroniczna dostępna jest pod adresem: https://foxter-sport.pl/zintegrowany-bieg-dla-mamy-2019.  Numery startowe będzie można odbierać w środę 22 maja (w godz. 7.30-15.30), czwartek 23 maja (w godz. 7.30-15.30) i piątek 24 maja (w godz. 7.30-14.30) w Urzędzie Gminy Rokietnica, pokój nr 16. Zapisać się można również w dniu imprezy w biurze biegu, które będzie czynne w godz. 10.30-11.30.

  Zgoda rodzica>>>POBIERZ

  Podpowiadamy, że od tego właśnie zadania powinniście rozpocząć walkę o nagrodę główną. Kto przegapi biegi, które rozpoczynają się o godz. 12.00, traci szansę na zdobycie wszystkich pieczątek.

 2. POSADŹ NA SWOIM– miododajną roślinę przygotowaną na stoisku Urzędu Gminy w Rokietnicy i PUK przekazaną po zdaniu egzaminu z EKO-zagadek.
 3. NASZ PSZCZELI DOM – plastyczno-przyrodnicze eksperymenty i zagadki przy modelach pszczelich uli przygotowane przez dziewczyny z Gminnego Ośrodka Kultury.
 4. NA KWIETNEJ ŁĄCE – czyli niezwykłe rymy u pani LUCYNY; do zabawy językowej zaprasza Lucyna Bigos
 5. KRAINA MLEKIEM I MIODEM płynąca. Ciastkarsko-zielarsko-rękodzielnicze warsztaty i aktywności.
 6. PASIEKA EDUKACYJNA – na stoisku dzieci będą mogły zrobić własnoręcznie domek dla pszczół i zabrać go do swojego ogrodu. Oprócz tego poznają zwyczaje pszczół i zagrożenia wynikające z ich masowego ginięcia.
 7. PO MIÓD DO SADU z ROKBUSEM – Podróż do Rolniczo – Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego Przybroda, gdzie przedstawiony zostanie proces powstawania owocu od zalążka. Pasażerowie ROKBUS-owej wyprawy będą mogli również skosztować chleba z miodem, tłoczonego soku z jabłek wyprodukowanego w RSGD Przybroda oraz owoców sezonowych.
 8. KIJKARSKIE RZEMIOSŁO NW – zaliczenie w „warsztacie” Stowarzyszenia RoXkije

 

Zaliczone zadania dają możliwość wzięcia udziału w Wielkiej Rodzinnej Loterii, w której do zdobycia będą nagrody – niespodzianki, w tym 3 rowery.

 

Książeczkę będzie można pobrać w godzinach 10.30 – 12.00 przy specjalnie oznakowanym stanowisku BIURA BIEGU. Jedna Rodzina pobiera 1 książeczkę. Zadania można zaliczać do godz. 16 na specjalnie oznaczonych stanowiskach.

 

Oprócz tego pojawią ATRAKCJE w klimacie eko- i nie tylko:

 • RODZINNA GRA TERENOWA PT. „PLASTER MIODU”, podczas której uczestnicy poznają etapy powstawania miodu i jego właściwości zdrowotne,
 • ROSFIT – pracowici jak pszczółki trenerzy zadbają o kondycję uczestników,
 • ROKTAR – przedstawiciele stowarzyszenia jak zwykle przygotują integracyjne atrakcje,
 • WYSTĘPY MUZYCZNE ze znanym motywem przewodnim z kreskówki „Pszczółka Maja” taneczne, akrobatyczne w wykonaniu lokalnych artystów oraz dzieci,
 • UKS LIDER zaprasza na turniej siatkówki plażowej,
 • Centrum Tenisowe Sobota i mini tenis,
 • Zaczytana Rokietnica i Biblioteka Gminna,
 • BULE z ROS-em,
 • Rojnie i aktywnie w PRZEDSZKOLU LOGICUS,
 • ZUPA SZPARAGOWA oraz GRILL u Józia Gawrona,
 • Owoce z Rolniczo-Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego Przybroda,
 • KAWIARNIA I LODZIARNIA „U Kamilka”,
 • WATA i POPcorn,
 • GROCHÓWKA z Napachania,
 • DMUCHAŃCE i SKAKAŃCE.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!