kalendarium

KIEDY: 2017-10-25
GDZIE: Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy, ul. Szamotulska 24
data publikacji: 24/10/2017

KATEGORIA: Inne

Bezpłatne badania znamion skórnych

Badania zostaną przeprowadzane w ramach projektu „Sprawdź znamiona, nim rak da znak !” współfinansowanego ze środków Powiatu Poznańskiego. Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka również w ramach tego projektu przeprowadzi w Zespole Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy przy ul. Szamotulskiej 24 warsztaty edukacyjne, które mają na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat nowotworu skóry – czerniaka złośliwego.

Badanie znamion przy pomocy videodermatoskopu ma na celu wczesne wykrycie nowotworu skóry, jest bezbolesne i nieinwazyjne, wykonywane jest niezależnie od stanu zdrowia i wieku. Badania są skierowane do uczestników warsztatów edukacyjnych oraz do mieszkańców Rokietnicy, zostaną przeprowadzone 25 października 2017r. w Zespole Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy, ul. Szamotulska 24 w godz. 10:00-14:00. Nie będą prowadzone wcześniejsze zapisy.

Nowotwory są 2 zaraz po chorobach serca głównym powodem śmierci w dzisiejszych czasach. Czerniak jest niebezpiecznym nowotworem skóry i jest on jednym z najczęstszych powodów zgonów wśród pacjentów chorujących na raka. Zdiagnozowany odpowiednio wcześnie jest w 90% wyleczalny.

Źródło: materiały prasowe Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!