Aktualności

Zmiana godzin pracy UG Rokietnica

data publikacji: 27/12/2019

KATEGORIA: Komunikaty

URZĄD GMINY ROKIETNICA ZAPRASZA:

Poniedziałek: 8:30 – 18:00

(godziny przyjmowania interesantów: 12:00 – 18:00)

Wtorek – czwartek: 7:30 – 15:30

Piątek: 7:30 – 14:00

(godz. przyjm. int. wtorek – piątek: 8:00 – 12:00)

Biuro Obsługi Interesanta (bud. C) przyjmuje przez cały czas urzędowania.

Począwszy od 2 stycznia 2020 r. ulegną zmianie godziny pracy Urzędu Gminy Rokietnica. Wydłużymy dla naszych klientów czas działania w poniedziałek o 1,5 godziny. Dzięki temu złożyć wniosek, wnieść sprawę, uzyskać informację będzie można już od 8.30 aż do 18.00. W tych godzinach nieprzerwanie działać będzie Biuro Obsługi Interesanta, które od ponad półtora roku świadczy usługi dla mieszkańców w przestronnych pomieszczeniach budynku „C” Urzędu. Od wtorku do czwartku będziemy do dyspozycji mieszkańców tak jak dotychczas, to jest od 7.30 do 15.30. Z kolei w piątek, z uwagi na konieczność zrównoważenia godzin pracy, Urząd czynny będzie od 7.30 do 14.00. To bowiem dzień, w którym po godzinie 14.00 obserwowany ruch klientów jest minimalny.

Przyjmowanie interesantów przez poszczególne referaty w budynku „C” (Urząd Stanu Cywilnego, dowody osobiste, ewidencja ludności) oraz w budynku „A” (pozostałe), będzie odbywać się w poniedziałki od 12.00 do 18.00, zaś w pozostałe dni od 8.00 do 12.00.

Decyzja o wydłużeniu godzin pracy w poniedziałek podyktowana została jak najbardziej korzystnym dla mieszkańca rozkładem czasu działania Urzędu. Wiedząc, że jest to dzień „urzędowy” już od 8.30 aż do 18.00, łatwiej zaplanować wizytę w konkretnej sprawie, czy zgłosić się po informację. Dzięki temu także dogodniej będzie organizować spotkania konsultacyjne, wyłożenia czy dyskusje publiczne – można je bowiem przygotować korzystając z dłuższego dnia pracy.

Mamy nadzieję, że  nowe rozwiązanie spotka się z pozytywnym odbiorem naszych klientów.

Jednocześnie zapowiadamy bliskie uruchomienie szerokiego pakietu nowych usług elektronicznych, m. in. poprzez tzw. EBOI czyli Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta. Pozwoli to na prowadzenie wielu spraw w Urzędzie praktycznie bez wychodzenia z domu. Szersze informacje na ten temat zostaną podane w kolejnym numerze „Rokickich Wiadomości” i oczywiście na stronie www.rokietnica.pl.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!