Aktualności

Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich z Rokietnicy w półfinale Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

data publikacji: 11/02/2020

KATEGORIA: Komunikaty

Znamy już zespoły zakwalifikowane do II etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W półfinale powalczy 21 zespołów z Wielkopolski.

W Wielkopolsce do pierwszego etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” przystąpiło 1884 uczniów z 75 szkół ponadpodstawowych, którzy wcześniej uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Pierwszy etap wyłonił trzyosobowe zespoły, które będą reprezentować szkoły w etapie wojewódzkim.

Tylko z terenu naszego województwa do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 21 szkół ponadpodstawowych. Jest wśród nich Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy, a także szkoły z Poznania, Leszna, Kępna, Kościana, Ostrowa Wielkopolskiego, Wągrowca, Kleczewa, Konina, Gostynia, Wrześni, Sompolna, Krotoszyna, Międzychodu, Swarzędza, Rogoźna, Śremu, Rawicza, Rokietnicy i Nowego Tomyśla.

II etap Olimpiady odbędzie się 20 marca 2020 r. w Poznaniu.

„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny dla szkół ponadpodstawowych, zainicjowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w 2013 r. Podczas zajęć młodzież zapoznaje się z podstawami systemu ubezpieczeń społecznych, systemem emerytalnym, świadczeniami związanymi z poszczególnymi rodzajami ubezpieczeń i zasadami prowadzenia własnej firmy w aspekcie ubezpieczeń społecznych. Materiały dydaktyczne do zajęć opracowane zostały przez specjalistów z ZUS przy udziale metodyka nauczania, który wcześniej współtworzył już projekty edukacyjne dużych instytucji finansowych, a prowadzone w ramach „Lekcji z ZUS” zajęcia, są zajęciami opartymi na interakcji z uczniami.

Zespołom zakwalifikowanym do II etapu Olimpiady, serdecznie gratulujemy!

Marlena Nowicka
regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!