Aktualności

Załatw urzędowe sprawy bez wychodzenia z domu

data publikacji: 30/04/2020

KATEGORIA: Pozostałe

Bezpośrednia obsługa mieszkańców w Urzędzie Gminy Rokietnica pozostaje wstrzymana do odwołania. W związku z tym w dalszym ciągu pisma w formie papierowej (wnioski, podania itp.) przyjmowane będą przez urząd wyłącznie za pośrednictwem urny umieszczonej w budynku C. Prosimy, aby wrzucane wnioski były kompletne, spięte i zawierały co najmniej podstawowe dane kontaktowe (telefon i/lub adres e-mail).

Z uwagi na ochronę danych osobowych, przed wrzuceniem pisma do urny prosimy o jego zgięcie lub umieszczenie w kopercie.

Zgłoszenia zgonów dokonać może jedna osoba. Zgon zgłosić może również firma pogrzebowa, która zajmuje się pochówkiem.

Zgłoszenia urodzeń prosimy dokonywać przez platformę ePUAP (w wyjątkowych przypadkach osobiście po wcześniejszym umówieniu telefonicznym).

W sprawach pilnych, wymagających osobistego stawiennictwa, takich jak rejestracja urodzeń i zgonów, prosimy o kontakt pod nr 61 89 60 627.

Śluby wcześniej umówione mogą odbywać się wyłącznie w obecności pary młodej i świadków.

Dowody osobiste: Po otrzymaniu komunikatu z Ministerstwa Cyfryzacji o gotowości dowodu osobistego do odbioru, każdy obywatel zobowiązany jest najpierw ustalić termin, w którym go odbierze. W związku z tym należy zadzwonić lub napisać e-mail do Urzędu, który przyjął wniosek i umówić termin indywidualnej wizyty (telefon: 61 89 60 602; e-mail: urzad@rokietnica.pl; w temacie maila prosimy o wpisanie hasła: odbiór dowodu osobistego).

Numery telefonów i adresy e-mail do poszczególnych referatów: http://rokietnica.pl/referaty-i-samodzielne-stanowiska/

Zachęcamy do kontaktu elektronicznego – za pośrednictwem platformy ePUAP oraz eBOI (elektronicznego Biura Obsługi Interesanta).

Dzięki usłudze eBOI dostępnej na stronie https://eboi.rokietnica.pl/ możecie Państwo składać pisma i wnioski oraz otrzymywać odpowiedzi, dokonywać i sprawdzać płatności online, kontrolować aktualny stan zobowiązań oraz uzyskiwać dostęp do informacji o naliczonych podatkach i opłatach. Narzędzie pozwala także przez Internet śledzić status prowadzonych spraw.

W celu ułatwienia i usprawnienia komunikacji z Urzędem Gminy Rokietnica w eBOI udostępniamy gotowe formularze i wnioski. Powiązane w system e-usług, po bezpiecznym zalogowaniu za pomocą Profilu Zaufanego wystarczy uzupełnić, podpisać i wysłać elektronicznie. Dzięki odpowiedniej ścieżce trafią bezpośrednio na biurko urzędnika, który prowadzić będzie daną sprawę.

Jeśli nasz Klient, składając stosowne oświadczenie, zdecyduje się na pełną ścieżkę elektroniczną – otrzymanie odpowiedzi, pisma, zaświadczenia, decyzji nastąpi na jego konto w EBOI. Wszystko bez ograniczeń związanych z godzinami otwarcia Urzędu, czy pośrednictwa poczty.

Profil Zaufany „standardowo” można założyć przez bank – nie trzeba go dodatkowo potwierdzać. Drugą możliwością jest wypełnienie wniosku na stronie www.pz.gov.pl. Tak założony profil wymaga jednak wizyty w punkcie potwierdzającym.

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło możliwość założenia tymczasowego profilu zaufanego bez konieczności wizyty w urzędzie. Można to zrobić za pośrednictwem portalu www.GOV.pl. Tam należy wybrać e-usługę „Załóż profil zaufany”, a w niej – tymczasowy profil zaufany. Potwierdzenie tożsamości następuje za pośrednictwem wideorozmowy z urzędnikiem. Tymczasowy profil zaufany ważny jest trzy miesiące.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!