Aktualności

XII edycja akcji „Zapal znicz pamięci”

data publikacji: 20/10/2020

KATEGORIA: Kultura

Organizowana po raz dwunasty akcja medialno-edukacyjna: „Zapal znicz pamięci” jest wspólnym przedsięwzięciem Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy oraz Radia Poznań i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. W bieżącym roku tematem wiodącym będą ofiary niemieckich zbrodni, które zginęły w egzekucjach organizowanych na terenie Wielkopolski, Pomorza, Kujaw, Górnego Śląska oraz w regionie łódzkim podczas Operacji Tannenberg. W Wielkopolsce, tradycyjnie już przypomnimy o utworzeniu pierwszego obozu koncentracyjnego na ziemiach polskich – Fortu VII.

W związku z przedsięwzięciem przygotowany został folder, a także kilkadziesiąt biogramów w wersji graficznej, które zostaną upowszechnione w miejscach związanych z danymi postaciami. Do akcji włączają się regionalne muzea oraz izby pamięci, jak również wiele instytucji oświatowych. Tego dnia organizatorzy zachęcają do zapalenia zniczy w miejscach pamięci oraz do przesyłania zdjęć dokumentujących to wydarzenie na adres: zapalzniczpamieci@ipn.gov.pl

Wszystkie informacje na temat akcji oraz materiały do pobrania (folder, grafiki, listy miejsc kaźni) znajdują się na stronie IPN, pod linkiem:

https://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/118220,XII-edycja-akcji-Zapal-znicz-pamieci-25-pazdziernika-2020.html

Akcja obywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, pana Marka Woźniaka. Patronem medialnym jest portal: dzieje.pl.

Źródło: Instytut Pamięci Narodowej KŚZpNP w Poznaniu

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!