Aktualności

XI Wielkopolski Konkurs Koszy Wielkanocnych

data publikacji: 14/03/2019

KATEGORIA: Kultura

PRZYGOTUJ się z nami na WIELKANOC

XI Wielkopolski Konkurs Koszy Wielkanocnych i Wystawa Stołów Wielkanocnych – Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019 r.

JAK?

  • weź udział w konkursie,
  • odwiedź wystawę koszy,
  • zobacz stoły wielkanocne,
  • wygraj ciekawe nagrody

GDZIE?

  • Konkurs Koszy i ich wystawa z atrakcjami: Szkoła Podstawowa w Rokietnicy, ul. Trakt Napoleoński 16 (aula dawnego gimnazjum)
  • Wystawa „Stół Wielkanocny pięknie nakryty”lokalizacje w poszczególnych sołectwach

KIEDY?

  • 14 kwietnia 2019 r., godz. 10-15 NIEDZIELA PALMOWA

Wielkopolski Konkurs Koszy Wielkanocnych organizowany w Gminie Rokietnica ma już wieloletnią tradycję. Zapoczątkowany z myślą o zachowaniu tradycji świąt wielkanocnych, do dzisiaj gromadzi osoby chcące się podzielić swoim indywidualnym pomysłem na przygotowanie wyjątkowego koszyczka do święconki. W inicjatywę angażują się zarówno dzieci, dorośli, jak i przedszkola oraz zespoły.

Główną atrakcją towarzyszącą konkursowi jest Wystawa Stołów Wielkanocnych „Stół Wielkanocny pięknie nakryty…” przygotowywana przez sołectwa Gminy Rokietnica. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców co roku udaje się stworzyć stół z wielkanocnymi przysmakami i dekoracjami, często łączący tradycję z nowoczesnością.

Wydarzenie jest skierowane dla całych rodzin, które chcą spędzić razem czas, świętując wielkanocne tradycje. Podobnie jak w minionym roku konkursowi towarzyszyć będą wielkanocne atrakcje m.in. plastyczne i kulinarne, w tym warsztaty, kawiarenka, rękodzieło.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie Koszy. Mogą wziąć w nim udział:

  • dorośli i dzieci – w kategorii indywidualnej
  • przedszkola lub żłobki oraz zespoły (rodziny, stowarzyszenia, sołectwa, szkoły itp.) – w kategorii zbiorowej

Zwycięzcy otrzymają nagrody – niespodzianki.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go do 12 kwietnia na adres mailowy: katarzyna.sokulska@rokietnica.pl. Uczestnicy mogą zgłaszać się również w dniu imprezy w godz. 10-11.

UWAGA: Zgłoszone do konkursu kosze każdy będzie mógł zobaczyć. Aula dawnego gimnazjum w Rokietnicy zostanie udostępniona wszystkim chętnym w godzinach 11-15.

ZNAKI IMPREZY: wielkanocnymi identyfikatorami imprezy będą kolorowe JAJA I ZAJĄCE. Szukajcie ich w rokietnickim plenerze. Te spore znaki imprezy zostaną przygotowane przez przedszkola działające na terenie gminy.

Jak co roku konkursowi towarzyszyć będzie WYSTAWA STOŁÓW WIELKANOCNYCH „STÓŁ WIELKANOCNY PIĘKNIE NAKRYTY”, przygotowana przez sołectwa Gminy Rokietnica. Stoły będzie można podziwiać w różnych lokalizacjach przez całą Niedzielę Palmową.

Chcąc zachęcić Was do odwiedzenia lokalizacji, podobnie jak w ubiegłym roku przygotowaliśmy specjalną zabawę. Udział w niej mogą wziąć rodziny lub grupy znajomych składające się przynajmniej z dwóch osób, które chcą poczuć klimat Świąt Wielkanocnych. Wśród rodzin, które odwiedzą wszystkie lokalizacje i dostarczą wypełnioną kartę, rozlosowane zostaną nagrody. Sami przekonacie się, że dzięki nim Wasza rodzinna Wielkanoc będzie piękna i przyjemna.

Co zrobić, aby wziąć udział w zabawie?
– zebrać co najmniej 2-osobową grupę
– w dniu 14 kwietnia pobrać kartę w jednej ze zgłoszonych lokalizacji lub wydrukować we własnym zakresie ze strony www.rokietnica.pl
– w godzinach prezentacji odwiedzić wszystkie lokalizacje biorące udział w wystawie stołów (ich lista zostanie opublikowana na stronie www.rokietnica.pl)
– zebrać wszystkie pieczątki potwierdzające odwiedzenie lokalizacji
– dostarczyć kartę ze wszystkimi pieczątkami do Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Rokietnicy, ul. Trakt Napoleoński 16, gdzie około godz. 15 wylosujemy szczęśliwą rodzinę. Nie musicie być obecni podczas losowania. Jeśli wylosowana zostanie Wasza karta, skontaktujemy się z Wami.

Zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu i podążania rodzinnym szlakiem wielkanocnym.

PRZEJDŹ Z NAMI WIELKANOCNY SZLAK – ZAPRASZAMY

Regulamin Konkursu Koszy>>>ZOBACZ

Formularz zgłoszeniowy – wystawca indywidualny>>>POBIERZ

Formularz zgłoszeniowy – wystawca zbiorowy>>>POBIERZ

Katarzyna Sokulska
Referat Organizacyjny i Promocji UG Rokietnica

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!