Aktualności

X Jubileuszowe Grand Prix w biegach im. Dominiki

data publikacji: 26/03/2018

KATEGORIA: Sport

BIEG WIOSNY – WAŻNE INFORMACJE

– spotykamy się 21 kwietnia (sobota) w Przystani Rowerowej w Pawłowicach (ul. Pawłowicka 29)

biuro biegu działać będzie w godzinach 8.45-9.30 – w tym czasie będzie można zarejestrować się na bieg (uczestnicy, którzy nie zrobili tego do tej pory przez Internet) oraz odebrać numery startowe (zarejestrowani internetowo uczestnicy, którzy nie odebrali numerów wcześniej)

– ponieważ na ul. Pawłowickiej trwają ROBOTY DROGOWE, sugerujemy dojazd od strony Kiekrza, dzięki temu będzie można zostawić samochód na parkingu wydzielonym naprzeciwko Przystani Rowerowej

– jadąc od strony Soboty część ul. Pawłowickiej jest zamknięta, więc samochód trzeba będzie zostawić ok 250 m od Przystani Rowerowej

– bieg startuje ok. godz. 10, mogą więc wystąpić utrudnienia na trasie

Trasa BIEGU GŁÓWNEGO


Aż trudno uwierzyć, że nasza biegowa impreza w tym roku obchodzi dziesiąte urodziny. Wydarzenie, z początku dość niewielkie, w którym liczba uczestników nie przekraczała 50 osób, z roku na rok zyskiwało coraz więcej sympatyków. Niemalże każda edycja wprowadzała coś nowego. Wszystko po to, aby każdy chętny na spędzenie czasu aktywnie i na świeżym powietrzu, mógł znaleźć coś dla siebie. W tym roku na uczestników jubileuszowej edycji biegów również czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

Tegoroczną edycję biegów tradycyjnie rozpoczynamy od Biegu Wiosny. Podobnie jak w minionych latach odwiedzimy Pawłowice, gdzie ugości nas właściciel Przystani Rowerowej Pan Michał Sokołowski.

Wzorem roku ubiegłego przygotowane zostały dystanse odpowiednie dla każdego, bez względu na wiek i kondycję fizyczną:

  • Bieg Malucha (dla dzieci do lat 6) ok. 50 m
  • Bieg rodzinny ok. 1 km
  • Bieg główny ok. 7 km
  • Nordic walking ok. 4 km.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10 Biegiem Malucha. Następnie wystartuje bieg rodzinny. Po ukończeniu tego dystansu przez wszystkich zawodników wystartuje bieg główny i nordic walking. Można więc wziąć udział w dwóch biegach (rodzinnym i głównym lub rodzinnym i nordic walking). Na każdego uczestnika czeka regeneracyjny posiłek po ukończonym biegu. Na miejscu czekać będzie również wiele atrakcji, nie tylko dla najmłodszych.

Biuro Biegu czynne będzie w godzinach 8.45-9.30. I tym razem uruchomiona została rejestracja internetowa (link do rejestracji poniżej). Zachęcamy do skorzystania z tej formy zapisów. W dniach 18-20 kwietnia w Urzędzie Gminy Rokietnica będzie można odebrać numer startowy, aby uniknąć kolejek w Biurze Biegu w dniu imprezy.

Opłata startowa dla biegaczy BIEGU GŁÓWNEGO, podobnie jak w ubiegłym roku, wynosi 5 zł przy rejestracji do 15 kwietnia, w dniu biegu natomiast 10 zł. Udział w pozostałych biegach (malucha, rodzinny i nordic walking) jest bezpłatny.

W tym roku przypada 100. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego. Wydarzenie to będzie szczególnie obchodzone w gminie Rokietnica. Chcemy je uczcić również podczas Grand Prix im. Dominiki. Z tej okazji zaprojektowana zostanie okolicznościowa koszulka. Otrzyma ją każdy uczestnik, który weźmie udział we wszystkich trzech biegach na dystansie głównym lub nordic walking (Bieg Wiosny, Bieg dla Mamy oraz Bieg Finałowy). W formularzu rejestracyjnym podajcie więc nam rozmiar koszulki, który chcielibyście otrzymać.

Regulamin>>>POBIERZ

oświadczenie zawodnika niepełnoletniego>>>POBIERZ

oświadczenie zawodnika pełnoletniego>>>POBIERZ

 

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!