Aktualności

VII edycja międzyszkolnego konkursu języka Niemieckiego

data publikacji: 10/05/2019

KATEGORIA: Oświata

SEI KEIN FROSCH

8 maja w Szkole Podstawowej im. J. Brzechwy w Rokietnicy odbył się międzyszkolny konkurs języka niemieckiego, tegoroczna edycja zatytułowana była: Sei kein Frosch, dotyczyła przysłów, idiomów i powiedzeń, które zawierają nazwy zwierząt. Organizacja konkursów międzyszkolnych, to tradycja zapoczątkowana w Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy i kontynuowana po przekształceniu gimnazjum w szkołę podstawową. Od 2015 międzyszkolny konkurs języka niemieckiego objęty jest Honorowym Patronatem Wójta Gminy Rokietnica, a gmina jest sponsorem głównym nagród. Od siedmiu lat przy organizacji konkursu współpracujemy również z wydawnictwem Klett, które dba o promocję medialną tegoż wydarzenia.

Konkurs cieszy się stałym zainteresowaniem nauczycieli oraz uczniów szkół ościennych. W tym roku do konkursu przystąpiło 5 szkół:

  • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich – Pniewy
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Unicef – Oborniki
  • Szkoła Podstawowa im. ppłk Maksymiliana Ciężkiego – Baborowo
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny – Maniewo
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy – Rokietnica

Łącznie w konkursie uczestniczyło 20 uczniów, wszyscy byli świetnie przygotowani i konieczna była dogrywka, która ostatecznie wyłoniła zwyciężczynię konkursu – Natalię Nowak uczennicę szkoły podstawowej w Baborowie. Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły – Marcin Jakubiak i Julia Gąska. Z uwagi na bardzo wysoki poziom przygotowania młodzieży postanowiliśmy przyznać aż 3 wyróżnienia dla Heleny Siemieniak ze szkoły podstawowej w Pniewach, Kacpra Jarzębowskiego z Obornik i Jakuba Bręka z Rokietnicy. Uczestnicy konkursu mieli okazję skorzystać z świetnie wyposażonej bazy dydaktycznej naszej szkoły. Uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru on-line i bezpośrednio po przesłaniu odpowiedzi uzyskiwali informację zwrotną o uzyskanym wyniku.

Etap międzyszkolny konkursu poprzedziły eliminacje, które odbyły się 7 maja. Pięcioro najlepszych uczniów zakwalifikowało się do kolejnego etapu. W potyczkach międzyszkolnych naszą szkołę reprezentowali: Marcin Jakubiak, Mateusz Schmidt, Jakub Bręk, Julia Gąska i Sandra Antkowiak. Wszyscy są uczniami klas ósmych.

Podczas, gdy uczniowie zmagali się z zadaniami testowymi, dla opiekunów odbyło się szkolenie z zakresu wiedzy na temat funduszy unijnych pt.: „Program Erasmus+ – międzynarodowa wymiana dobrych praktyk”, przeprowadzone przez nauczycieli naszej szkoły: Katarzynę Klimczak-Pękosz i Szymona Rystera.

Nagrody ufundowane przez Gminę Rokietnica wspomogą uczniów w pogłębianiu wiedzy z zakresu języków obcych, przede wszystkim języka niemieckiego. Kolejna odsłona konkursu za rok.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

 

 

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!