Aktualności

V Ogólnopolski Turniej Karate WKF Rokietnica CUP 2018 – relacja

data publikacji: 07/05/2018

KATEGORIA: Sport

W sobotę 14.04.2018 roku w Hali Rokietnickiego Ośrodka Sportu odbył się V Ogólnopolski Turniej karate Rokietnica CUP, na który przybyło blisko 317 zawodników z 30 klubów z całej Polski, między innymi z Bydgoszczy, Wrocławia, Leszna, Środy Wielkopolskiej czy Pleszewa. Sędzią Głównym zawodów był Pan Paweł Piotrowski – sędzia krajowy Polskiej Unii Karate. Pod jego pieczą zostały przeprowadzone zawody na 4 tatami obsługiwanych łącznie przez 21 sędziów w 73 konkurencjach indywidualnych i 5 drużynowych.

Swoją obecnością zaszczycili nas honorowi goście. Wśród nich znaleźli się Wójt Gminy Rokietnica Pan Bartosz Derech, Radny Gminy Rokietnica Pan Piotr Hałas, Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Karolina Nawrocka i Wicedyrektor Pani Lucyna Bigos, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Napachaniu Pani Małgorzata Łopatka i Wicedyrektor Pani Ewa Welman oraz Dyrektor Jednostki Oświatowej Pan Jacek Welman. Przez cały dzień trwania zawodów towarzyszył i wspierał nas również Prezes Rokietnickiego Ośrodka Sportu Pan Jerzy Maciejewski.

Podczas turnieju na bieżąco prowadzona była klasyfikacja medalowa zawodników i klubów. Największa liczba punktów gwarantowała tytuł najlepszego zawodnika i zawodniczki turnieju. Zwycięzcy klasyfikacji otrzymali puchary ufundowane przez Wójta Gminy Rokietnica Pana Bartosza Derecha. Pierwszy tytuł oraz puchar wywalczył zawodnik naszego klubu Antoni Kobusiński, zdobywając łącznie 3 złote medale. Natomiast najlepszą zawodniczką okazała się Jolanta Woźniak z klubu Karate Inochi Gniezno, która wywalczyła 3 medale, w tym 2 złota i 1 srebro. Należy też zaznaczyć, iż z naszego klubu UKS Błyskawica startowało 41 zawodników, zdobywając następujące medale: 11 złotych, 8 srebrnych i 23 brązowe. Ponadto zajęliśmy 1 miejsce w klasyfikacji klubowej.

W trakcie trwania zawodów wszystkie dzieci, trenerzy oraz opiekunowie zostali poczęstowani pączkami, które ufundował Pan Artur Lisiak, czyli „Cukiernia u Kamilka”, owocami ze Sklepu „Delikatesy 34” oraz wodą przez firmę „Gotowe Spółki” z Poznania.

Zawody odbywały się w bardzo sympatycznej atmosferze. Poza przybyłymi do Rokietnickiego Ośrodka Sportu zawodnikami, trenerami oraz ich rodzinami, pojawili się też mieszkańcy Gminy Rokietnica, którzy także włączyli się w kibicowanie wszystkim sportowcom. Turniej okazał się więc nie tylko promocją naszej gminy w Polsce, lecz także promocją sportu wśród naszych mieszkańców. Nie można też zapomnieć o wszystkich, którzy brali udział w przygotowani tak dużego turnieju, a więc przede wszystkim rodziców teamu Błyskawicy.

Oddzielne podziękowania kierujemy do naszego patrona turnieju Pana Bartosza Derecha – Wójta Gminy Rokietnica za zaangażowanie, naszych współorganizatorów – Pana Jerzego Maciejewskiego Prezesa ROS-u niezastąpionego gospodarza obiektu, Pana Arkadiusza Borowicza – sekretarza Wielkopolskiego Okręgowego Związku Karate Olimpijskiego.

Turniej nasz nie odbyłby się bez pomocy naszych sponsorów – dziękujemy za wsparcie:

  • „CUKIERNIA U KAMILKA” – Pan Artur Lisiak –  Rokietnica
  • „DELIKATESY 34” – Pan Grzegorz Wojciechowski i Sebastian Zysnarski –  Rokietnica
  • „WORLD-WIDE-RECYCLING – Pani Marlena Rochowska-Crielaard – Kiekrz
  • „LITERKA” Pani Maria Wożniak –  Rokietnica
  • Stowarzyszenie – „ROKIETNICA 24pl – Pan Maciej Mikuła
  • „Gotowe Spółki” – Poznań
  • McDonald’s – Rokietnica

Do zobaczenia za rok.

D.S.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!