Aktualności

Tradycyjny, 10. Dzień Seniora w Sołectwie Mrowino – Cerekwica

data publikacji: 12/02/2018

KATEGORIA: Kultura

Na dzień 4.02.2018 r. (niedziela) Pani Sołtys Róża Lubka wraz z Radą Sołecką i Radnym Ryszardem Lubka zaprosiła seniorów na tradycyjną uroczystość dedykowaną właśnie najstarszym mieszkańcom naszych miejscowości. Nad uroczystością Honorowy Patronat objął Pan Bartosz Derech Wójt Gminy Rokietnica. Organizatorzy, a szczególnie autor programu tej uroczystości Ryszard Lubka, zaprosił gości na uroczystą Mszę Św. w kościele parafialnym w Cerekwicy. Udział w tej części uroczystości wzięło wielu zaproszonych gości. Szczególnym elementem liturgii nabożeństwa był występ zespołu wokalnego Stowarzyszenia  „Pod Kasztanem”. Zespół ten pod kierunkiem Pani Halinki Błoch przygotował i wykonał w naszym kościele bardzo piękne i wzruszające pieśni. Również podczas Mszy Św. usłyszeliśmy w kazaniu ks. dr Marka Tarło – Jawtok proboszcza naszej parafii wiele miłych słów kierowanych do i o seniorach.

Po Mszy Św. goście udali się do Restauracji „Przystań” w Mrowinie. Powitania naszych seniorów oraz zaproszonych gości w osobach:
– Pan Bartosz Derech – Wójt Gminy Rokietnica,
– Pan Arkadiusz Klapiński – V-ce Wójt Gminy Rokietnica,
– Pani Danuta Potrawiak – Sekretarz Gminy Rokietnica,
– Pani Teresa Wieczorek – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury,
– Pani Monika Jackowiak – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego,
– Pan dr Andrzej Deckert wraz z małżonką Mirosławą – twórcy Akademii Wieku Dostojnego,
– Pan Piotr Hałas – Przewodniczący Komisji Budżetu Rady Gminy Rokietnica,
– Pan Zenon Florczak – Przewodniczący Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Służb Mundurowych,
– Pan Marek Goraj – Prezes Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinie,
– Pan Leszek Małyszka – Naczelnik Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinie
dokonał prowadzący uroczystość Radny Ryszard Lubka. Oczywiście nie zabrakło życzeń ze strony Pana Wójta, który na zakończenie swojego wystąpienia wzniósł toast za zdrowie naszych seniorów. Następnie głos zabrał dr Andrzej Deckert, który obok złożonych życzeń odniósł się do okazywania godności i szacunku seniorom. Prowadzący Ryszard Lubka przekazał gościom również życzenia wszelkiej pomyślności od Pani Małgorzaty Łopatka dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Napachanie – Mrowino. Po wystąpieniach gości rozpoczął się koncert w wykonaniu Rokietnickiej Orkiestry Dętej pod kierunkiem Pana Zbyszka Starosty. Przez prawie 40 min mieliśmy okazje wysłuchać niesamowitego koncertu, a szczególnie ciekawe było włączenie uczestników do rytmiki utworów orkiestry.

Była wspólna modlitwa, interesujący koncert, a teraz czas na obiad. Załoga restauracji „Przystań” miała co robić, bo na tę uroczystość przybyła rekordowa ilość osób. Było ich aż 205. Prowadzący uroczystość przypominał pierwszą taką uroczystość, którą zorganizowaliśmy w 2008 roku. Wówczas wzięło w niej udział 78 osób, a odbyła się ona w Klubie Sołeckim. Pan Ryszard przypominał, że w 2007 r. liczba mieszkańców w naszym sołectwie wynosiła 1059 osób, a na koniec 2017 r. mamy wzrost o 108% i aktualnie mamy 2191 mieszkańców. Po wyjątkowo smacznym obiedzie rozpoczął się kolejny punkt programu uroczystości. Zespół wokalny Stowarzyszenia „Pod Kasztanem” wykonał wiązankę utworów rozrywkowych, jakich chętnie słuchamy w okresie karnawałowym. Zespół za swój występ otrzymał gromkie brawa i bisował. Oczywiście czas na kawę, a do kawy coś słodkiego. Pani Sołtys i Pan V-ce Wójt Arkadiusz Klapiński wnoszą na sale bardzo bogato zdobiony 20-kilogramowy tort, który został wykonany w Cukierni Pana Artura Lisiaka „U Kamilka”. Tort wykonany w trzech smakach błyskawicznie zniknął ze stołu. Na koniec tej uroczystości goście mogli zabawić się, a do tańca przygrywała Pani Halinka Błoch.

Przygotowanie takiej uroczystości to ogromny wysiłek i możliwy jedynie wtedy, gdy uczestniczą w nim naprawdę zaangażowane osoby. Pragnę w tym miejscu podziękować Radzie Sołeckiej i radnemu Ryszardowi Lubka.

Dziękuję również ks. proboszczowi parafii Cerekwica dr Markowi Tarło – Jawtok, Państwu Urszuli i Romanowi Kałużny, Panu Rafałowi Michalskiemu kierownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej, Panu Arturowi Lisiak – cukiernia U Kamilka, Panu Zbyszkowi Staroście – Orkiestra Dęta, Panu Bogdanowi Nowaczyk – Prezes Stowarzyszenia Pod Kasztanem.

Sołtys Róża Lubka

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!