Aktualności

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Pod Kasztanem”

data publikacji: 17/10/2018

KATEGORIA: Seniorzy

Emeryci odkrywali skarby Małopolski

Na jesienną wycieczkę w Jurę Krakowsko-Częstochowską wybrało się Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Pod Kasztanem” z Cerekwicy. Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy Rokietnica z tzw. „Małych Grantów” mogliśmy zwiedzić, w dniach od 28 sierpnia do 3 września najpiękniejszy region Polski – szlak „Orlich Gniazd„, zamki w Rabsztynie, Bobolice, Smoleń, Piaskową Skałę, Mirów, oraz szlak architektury drewnianej – kościół w Racławicach, sanktuarium Matki Paczółtowskiej, muzeum afrykanistyczne, wikliny i wsi opolskiej. Zobaczyliśmy też Pustynię Błędowską, Jaskinię Nietoperza i Jaskinię Łokietka. Mieliśmy też możliwość czynnej rekreacji: codzienne korzystanie z basenu oraz z siłowni plenerowych na terenie ośrodka „Leśny Zakątek”.

Zespół „Pod Kasztanem” na zaproszenie p. Bogdana Królika wystąpił z koncertem popularnych piosenek biesiadnych w Chrzypsku Wielkim na Jesiennym Festiwalu Kwiatów.

Zespół „Pod Kasztanem” z Cerekwicy podczas IX Festiwal Piosenki Żołnierskiej w dniu 27 września 2018r. zdobywa nagrodę publiczności.

Zespół „Pod Kasztanem” wziął udział w V Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych – „Piosenka jest dobra na wszystko” w Suchym Lesie w dniu 21 września 2018r.

W dniu 4 października zespół „Pod Kasztanem” na zaproszenie seniorów z „Klubu Kopernik” w Poznaniu wystąpił na scenie w cyklu „śpiewamy seniorzy – seniorom”. Członkowie „Klubu Kopernik” aktywnie włączyli się do wspólnego śpiewu oraz zabawy.

Pozdrawiamy
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Pod Kasztanem”

 

 

 

 

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!