Aktualności

ŚWIATŁOWÓD INEA W GMINIE ROKIETNICA

data publikacji: 09/05/2018

KATEGORIA: Pozostałe

ŚWIATŁOWÓD INEA W GMINIE ROKIETNICA

Już niebawem Wielkopolska zamieni się w plac budowy. Prace te będą związane z ogromną inwestycją mającą na celu rozwój nowoczesnej sieci światłowodowej na terenie całego województwa. Za te działania odpowiada firma INEA, wielkopolski operator usług multimedialnych. Dzięki temu projektowi mieszkańcy gminy Rokietnica i całego regionu uzyskają dostęp do najnowocześniejszej technologii.

Rozpoczynający się właśnie projekt realizowany jest przez firmę INEA, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Jest to olbrzymie przedsięwzięcie, za sprawą którego, przy wsparciu funduszy unijnych, operator zainwestuje w całej Wielkopolsce blisko 500 mln złotych. Głównym celem projektu jest dostarczenie usług światłowodowych do miejsc, w których wcześniej nie były one dostępne.

W ramach działań związanych z projektem, INEA podłączy do swojej sieci ponad 200 tysięcy gospodarstw domowych w Wielkopolsce, a w samej gminie Rokietnica blisko 2400. Co ważne, obejmą one nie tylko klientów indywidualnych, ale też szkoły, lokalne firmy oraz jednostki samorządowe.

Technologia światłowodowa gwarantuje, niezależnie od warunków atmosferycznych, niezawodne połączenie z szybkim internetem oraz dostęp do telewizji z najwyższej jakości obrazem i dźwiękiem. Światłowód zapewnia też bezpieczeństwo przesyłania danych. Co ważne, powszechnie dostępna sieć światłowodowa, podnosi atrakcyjność regionu, przyspiesza jego rozwój, wspiera lokalną przedsiębiorczość. Sprzyja ona także rozwojowi inwestycji i powstawaniu nowych miejsc pracy, tworzy warunki do technologicznego postępu w wielu istotnych obszarach.

Projekt POPC to przedsięwzięcie, które obejmie cały kraj. Cieszymy się, że jako INEA jesteśmy częścią tego działania, bo dzięki niemu mieszkańcy całego regionu, w tym również gminy Rokietnica, będą mieli dostęp do najnowocześniejszej obecnie technologii światłowodowej – komentuje projekt Janusz Kosiński, Prezes Zarządu INEA S.A.

W związku z rozpoczęciem działań na terenie gminy Rokietnica, INEA prowadzi kampanię informacyjną o całym projekcie. W jej ramach zorganizowane będą spotkania z mieszkańcami, na których będą mogli oni dowiedzieć się m.in. kiedy rozpocznie się budowa sieci światłowodowej w ich okolicy, w jaki sposób światłowód zostanie doprowadzony do budynku i jak oraz kiedy będzie można skorzystać z usług INEA.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

9 maja godz. 18.00 Rokietnica ul. Trakt Napoleoński, aula byłego gimnazjum (obecnie SP Rokietnica) dla mieszkańców: Krzyszkowa, Żydowa, Rostworowa, Soboty, Bytkowa;

9 maja godz. 20.00 Rokietnica ul. Trakt Napoleoński, aula byłego gimnazjum (obecnie SP Rokietnica) dla mieszkańców Rokietnicy;

10 maja godz. 18.00 Napachanie, ul. Poznańska, budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Napachaniu dla mieszkańców: Napachania, Kobylnik (tzw. Dużych i tzw. Małych – rejon drogi wojewódzkiej nr 184), Starzyn, Rogierówka;

10 maja godz. 20.00 Mrowino, ul. Szkolna 2, budynek Szkoły Podstawowej dla mieszkańców Mrowina, Cerekwicy, Przybrody;

Na potrzeby projektu powstała także dedykowana infolinia: 61 223 09 99 oraz strona www: inea.pl/popc.

________________________________________________________________________________________________

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!