Aktualności

RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE

data publikacji: 21/09/2018

KATEGORIA: Środowisko

UWAGA MIESZKAŃCY!

RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE W RAMACH PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne
12 października 2018 r. godz. 18.00
Aula Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy
ul. Trakt Napoleoński 16

Resort Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysokoemisyjnego kotła grzewczego.

Dodatkowe informacje znajdziecie Państwo pod adresem  http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/ogloszenie-o-naborze lub w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ul. Szczepanowskiego 15a, 60-541 Poznań, tel. 61 845 62 00 lub 61 845 62 01.

Spotkania w każdej gminie w Polsce

W związku z zakończeniem prac nad programem priorytetowym, resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, a także o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Nie przegap spotkania w Twojej gminie!

Referat Ochrony Środowiska
UG Rokietnica

 

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!