Aktualności

ROSgwiazdka z De Mono – relacja

data publikacji: 28/12/2017

KATEGORIA: Kultura

Rokietnickie Wierzby, dobra zabawa i pozytywny klimat

Spotkanie sylwestrowo-noworoczne w Gminie Rokietnica to już tradycja. Po raz trzeci, pod szyldem ROSgwiazdki, odbyło się ono w konwencji Gali połączonej z otwartym koncertem zorganizowanej w hali Rokietnickiego Ośrodka Sportu. Jak co roku, 27 grudnia, w ramach imprezy miała miejsce uroczystość rozdania statuetek Rokietnickiej Wierzby przyznawanych m.in. za zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnej, wspieranie miejscowych inicjatyw czy osiągnięte sukcesy, również te w skali kraju.

W tym roku to wyjątkowe wyróżnienie z rąk Wójta Gminy Rokietnica Bartosza Derecha i Przewodniczącego Rady Gminy Rokietnica Adama Piocha odebrali:

Andrzej Deckert – emerytowany wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pasjonat myślistwa, aktywny członek Koła Łowieckiego. Autor publikacji z zakresu wychowania fizycznego oraz łowiectwa. Miłośnik Jeziora Kierskiego, aktywnie działający na rzecz jego ochrony. Autor stałej rubryki „Na zdrowie” w czasopiśmie gminnym „Rokickie Wiadomości”. Jeden z założycieli Akademii Wieku Dostojnego im. Marii Konopnickiej w Rokietnicy w 2008 roku i jej urzędujący Kanclerz. Pomysłodawca corocznego plebiscytu „Sportowiec z klasą” w Gminie Rokietnica.

Centrum Tenisowe Sobota – jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych powiatu poznańskiego, a zarazem największy w Wielkopolsce ośrodek sportowo-rekreacyjny. Chętnie i bezinteresownie angażuje się w gminne imprezy o sportowym i kulturalnym charakterze, m.in. Rokietnickie InteGRAcje, Rokietnica zaprasza Wielkopolan na rumpuć, Dożynki Parafialne w Rokietnicy czy Amatorski Turniej im. Marcina Matysiaka. Co roku gości uczestników Balu Mistrzów Sportu, podczas którego zbierane są fundusze na działalność gminnych klubów sportowych.

Ks. Krzysztof Andrzejewski – od 2004 roku proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Sobocie. Kustosz Sanktuarium Maryjnego pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Sobocie, najstarszego obiektu sakralnego na terenie gminy Rokietnica. Charyzmatyczny duchowny, organizator działalności społecznej i kulturalnej w parafii. Jeden z pomysłodawców i organizatorów obchodów 500-lecia kościoła w Sobocie, nad którymi patronat objęli wójtowie gmin Rokietnica i Suchy Las oraz Powiat Poznański.

Podobnie jak w minionych latach, o oprawę muzyczną gali, której tematem przewodnim był fragment ścieżki dźwiękowej z filmu „Mission: Impossible”, zadbała niezawodna Rokietnicka Orkiestra Dęta.

Pełną emocji i wzruszeń oficjalną część imprezy zakończyły przemówienia i życzenia noworoczne. Następnie nadszedł czas na prawdziwą muzyczną ucztę. Zespół De Mono świętujący w tym roku 30-lecie pracy artystycznej, na czele z charyzmatycznym wokalistą Andrzejem Krzywym, zaprezentował prawdziwe show. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć najbardziej znane przeboje grupy oraz utwory z ostatniej płyty. Poza niewątpliwym profesjonalizmem muzycznym duże wrażenie zrobił kontakt zespołu z publicznością. Optymizm i otwartość lidera zespołu zarażał słuchaczy, którzy z chęcią wtórowali wokaliście. Gromkie brawa po koncercie zakończonym dynamicznym bisem niewątpliwie można uznać za wyraz zadowolenia słuchaczy.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy sprawili, że zorganizowanie tego wydarzenia i jego sukces były możliwe. Są to:

 • Rokietnicki Ośrodek Sportu Sp. z o.o. w Rokietnicy
 • Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Bytkowie
 • Zakład Usług Komunikacyjnych ROKBUS Sp. z o.o w Rokietnicy
 • Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminna w Rokietnicy
 • Zbyszek Starosta i Rokietnicka Orkiestra Dęta
 • Cukiernia u Kamilka Artur Lisiak
 • Piekarnia Piotr Łakomy
 • Małgorzata Karpiczak – Ostrowska i Kwiaciarnia „Zakątek”
 • Sołtys Sołectwa Rokietnica Józef Fudala
 • Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „Roktar”
 • Druhowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych
 • Funkcjonariusze Policji
 • Zdzisław Szatkowski

Dziękujemy również Wam, uczestnikom tego wydarzenia, za Waszą pozytywną energię i wszystkie miłe słowa. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję ROSgwiazdki. Dokładnie za ROK.
Katarzyna Sokulska
Referat Organizacyjny i Promocji UG Rokietnica

Szanowni Państwo,

ROSgwiazdka, to już rozpoznawalna rokietnicka marka. Z całą pewnością dzięki otwartości, klimatowi i ciągle zmieniającej się konwencji. Przede wszystkim artystycznej. Sięganie bowiem po kolejne muzyczne atrakcje jest jak układanka w kalejdoskopie – z każdym rokiem zmienia się jej konstelacja, koloryt i tempo. Cieszymy się bardzo, że taka konwencja sylwestrowo-noworocznych wydarzeń spotkała się z Waszą akceptacją. I choć godzenie gustów, oczekiwań, pokoleniowych zapatrywań nie jest łatwe, chcemy się z tym zmierzać. Budowanie relacji jest przecież wyzwaniem, które daje najwięcej satysfakcji. – Zyskanych mimo i czasami także pod wiatr. Traktujemy tą pracę z pasją. Wielokrotnie po godzinach i wbrew zwykłemu ludzkiemu zmęczeniu. Wielu dziwi wkładany w to zapał i energia. Inni z kolei pytają, czy nie da się inaczej. I tak być musi. Ważne tylko, by działać jak zespół. I za ten budowany RAZEM team chcemy Państwu, raz jeszcze, gorąco podziękować. Z noworoczną siłą i ciągle ponawianym zaproszeniem: do współpracy.

Danuta Potrawiak
Sekretarz Gminy Rokietnica

ZAPRASZAMY DO GALERII FOTO autorstwa DAMIANA NOWICKIEGO i ADAMA MICHTA.

 

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!