Aktualności

W Rokietnicy rodzinnie dziękowano na parafialnych dożynkach

data publikacji: 28/08/2017

KATEGORIA: Sołectwa

Trudny pogodowo rok utrudnił żniwa. Przerywane ulewami trwały dłużej, wymagały sporego wysiłku i organizacyjnego trudu. Mimo trwania prac polowych jeszcze w sobotę – 26 sierpnia 2017, w dzień zaplanowany na dożynkowe uroczystości, były mimo wszystko łatwiejsze niż w wielu innych miejscach.

W Rokietnicy podczas mszy świętej, której przewodniczył proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata ks. kanonik Tadeusz Lorek, przede wszystkim dziękowano za ocalenie od kataklizmów. Obiecano troskę i szacunek dla zebranych plonów i ich gospodarne dzielenie.

W pięknej scenerii parku i pałacu na terenie Zespołu Szkół im Zamoyskich tradycyjny obrzęd dożynkowy przeprowadził Zespół Pieśni i Tańca „Chludowianie”. Delegacjom wieńcowym sołectw Krzyszkowa, Napachania-Dalekiego i Rokietnicy przewodniczyli z dorodnym bochnem chleba Starościna – Ewa Nowak i Starosta – Tadeusz Sadek. Zgodnie z przyjętym zwyczajem, przekazany gospodarzowi – wójtowi Gminy Rokietnica Bartoszowi Derechowi, został podzielony miedzy zebranych.

A było ich sporo. Przybili rodzinnie, by po części oficjalnej oddać się ucztowaniu i zabawie. – Jak w dobrze zorganizowanej zagrodzie. Był więc poczęstunek ciastem, chlebem, kawą, herbatą, owocami i grochówką. Dla dzieci zorganizowano animacje i gry sportowe. Wielkim powodzeniem cieszyła się strzelnica Bractw Kurkowego. Nagrodą były pucharu w trzech kategoriach: Dzieci, Młodzież i Dorośli.

Ofertę dla ciała uzupełniła uczta dla ducha – koncert Rokietnickiej Orkiestry Dętej, wokalistek GOK-u i solistek parafialnego zespołu „Boże Słoneczka” uzupełnił to letnie, pełne pogody i życzliwości spotkanie.

W trakcie dożynkowych uroczystości nie zapomniano także o poszkodowanych w nawałnicach. Do puszek CARITAS zebrano 600,00zł.

D.P.

foto: Adam Michta

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!