Aktualności

Raport z gminnych inwestycji – maj 2017

data publikacji: 17/05/2017

KATEGORIA: Inwestycje

Rokietnica:
rozbudowa Gimnazjum

ul. Łanowa z wlotem skrzyżowania ul. Zacisze
Pawłowice:
ul. Pawłowicka

i zapowiadane na najbliższe tygodnie zadania:
w Mrowinie (ul. Towarowa)
oraz Napachaniu (chodnik w ul. Kobylnickiej)
to kolejne wyczekiwane przez mieszkańców i zaplanowane w budżecie przedsięwzięcia realizowane w 2017 r. 

Trwają prace przy realizacji inwestycji pn. „Rozbudowa Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy”. Zakończono budowę instalacji wewnętrznych, prowadzone są roboty wykończeniowe (szpachlowanie, malowanie, układanie płytek, przygotowanie stelażu pod płyty ścienne). Obecnie trwa także montaż systemu elewacji budynku. Równocześnie prowadzone są roboty związane z budową wiaty dla rowerów przed budynkiem gimnazjum oraz roboty brukarskie.

Pod koniec marca bieżącego roku rozpoczęto prace związane z przebudową ul. Łanowej w Rokietnicy wraz z wlotem skrzyżowania ul. Zacisze. W ramach inwestycji przewidziano wybudowanie jezdni o nawierzchni z betonowej kostki brukowej i szerokości 5,00m wraz z jednostronnym chodnikiem (ul. Łanowa) oraz pieszo-jezdni o nawierzchni z betonowej kostki brukowej szer. 5,00m (wlot ul. Zacisze). Do wykonania jest także odwodnienie drogi (budowa sieci kanalizacji deszczowej, pompowni wód deszczowych i studni wpustowych) oraz oświetlenie uliczne.

Obecnie zakończono budowę odcinka kanalizacji deszczowej od ul. Szamotulskiej do planowanej pompowni wód deszczowych. Wykonano część robót elektrycznych. Trwają prace brukarskie (układanie krawężników i oporników, układanie nawierzchni chodnika).

Od połowy kwietnia trwa przebudowa nawierzchni ul. Pawłowickiej w Pawłowicach. W ramach zadania zostanie wykonana jezdnia z betonu asfaltowego o szerokości 5,50m, na odcinku o długości około 980m (od końca istniejącej nawierzchni bitumicznej do ul. Piaskowej). Zakończono już remont istniejących przepustów. Trwają roboty związane z wykonaniem koryta pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni. Zadanie realizowane jest ze wsparciem środków z budżetu samorządu województwa wielkopolskiego w ramach programu dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

W najbliższych tygodniach rozpocznie się również rozbudowa ul. Towarowej w Mrowinie oraz budowa chodnika przy ul. Kobylnickiej w Napachaniu. Informujemy, że w związku z prowadzonymi robotami drogowymi mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinkach dróg objętych przebudową. Przepraszamy za chwilowe niedogodności.

Referat Inwestycji i Infrastruktury UG Rokietnica

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!