Aktualności

Przewodnik Niedzielnego Rowerzysty

data publikacji: 28/07/2020

KATEGORIA: Sport

Dla miłośników rowerów Powiat Poznański przygotował coś specjalnego! Poszukiwaczom pomysłu na rowerowe wyprawy polecamy Przewodnik Niedzielnego Rowerzysty. W nim 15 urokliwych tras rowerowych dla tak zwanego „niedzielnego rowerzysty”. Takich, z którymi poradzą sobie początkujący, amatorzy czy rodziny z dziećmi.  Na wyprawy zachęcamy także wytrawnych rowerzystów. Na trasy łatwo można dojechać środkami komunikacji publicznej.

– Folder jest źródłem rzetelnej i kompleksowej informacji o tym, jak można aktywnie wypocząć i co w poszczególnych gminach jest warte uwagi – napisał w słowie wstępnym starosta poznański Jan Grabkowski.

Od kilku już lat rower przeżywa swój wielki boom. Jeżdżą młodsi, starsi i seniorzy. I to jest wspaniałe, bo nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że jazda na dwóch kółkach ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz środowisko. To właśnie z myślą o tych, liczonych już w setkach tysięcy, miłośnikach roweru powstają coraz to nowe ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne. Nie inaczej jest w powiecie poznańskim. A on jak mało który, nadaje się na rowerowe wycieczki.

W publikacji każdy opis wycieczki składa się z trzech elementów: mapy okolic z zaznaczonym przebiegiem trasy wycieczki, tekstowego opisu przybliżającego główne atrakcje i charakterystyczne punkty na trasie oraz kodu QR prowadzącego do śladu GPS zapisanego na mapie Google.

Gdzie można otrzymać Przewodnik Niedzielnego Rowerzysty? W siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu, przy ul. Jackowskiego 18 (ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: 61 2228-975); w punkcie informacji turystycznej na Starym Rynku w Poznaniu, w Skansenie Miniatur w Pobiedziskach oraz w Urzędzie Gminy Rokietnica – Biuro Obsługi Interesanta, budynek C. Będzie też w punktach informacji turystycznej w Mosinie i Puszczykowie.

O przewodniku: https://powiat.poznan.pl/przewodnik-rowerzysty/

Źródło: materiały prasowe Starostwa Powiatowego w Poznaniu

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!