Aktualności

Przedszkole „Bajeczka” – zamknięte, a jednak aktywne

data publikacji: 19/05/2020

KATEGORIA: Oświata

Czas stanu zagrożenia epidemicznego, wprowadzony w Polsce 14 marca br., trwa. Rutyna, jeden dzień podobny do poprzedniego, sprawia, że gubimy się, czy to wtorek, czy może już środa. W tym trudnym dla wszystkich okresie udaje nam się jednak pamiętać o tak ważnych świętach, jak: Światowy Dzień Zespołu Downa, Dzień Służby Zdrowia, Dzień Strażaka, majowe święta Polaków.

Staramy się przenosić zajęcia przedszkolne do domów naszych podopiecznych, aktywizować maluchy, poprzez propozycje zadań, urozmaicać im czas. Zaczęliśmy od przypomnienia, że wiosna to czas porządków, sadzenia kwiatków, jedzenia kanapek z nowalijkami. Później przedszkolaki tworzyły kartki świąteczne, z pomocą rodziców piekły wielkanocne mazurki. Nasi podopieczni piekli pizzę, przeprowadzali eksperymenty, często też wykonują ćwiczenia gimnastyczne w domu, czy ogrodzie. Jesteśmy zamknięci w swoich domach, ale nikt się nie nudzi. Każdego dnia dzieci otrzymują zadania, które mogą wykonać wtedy, kiedy mają na to chęć, a rodzice dysponują wolnym czasem. Nie zapominajmy, że wielu rodziców pracuje również na odległość, ale znajduje chwilę na to, aby podzielić się z nami, tym, co ich pociechy zrobiły. Mogliśmy usłyszeć w wykonaniu Natalki dobre rady, jak zachowywać się podczas panowania koronawirusa. Wojtuś wraz z mamą i rodzeństwem przygotował na instrumentach piosenkę. Mateusz nagrał film, jak sprawnie rozwiązywał zadania matematyczne. Takich działań było wiele, tych wyjątkowych i takich zwyczajnych, codziennych. My, nauczyciele, tęsknimy za przedszkolakami, ale dzięki technicznym udogodnieniom, czujemy ich obecność i zaangażowanie w wykonywanie proponowanych aktywności. Otrzymujemy zdjęcia, filmiki z dziećmi, wykonującymi zadania, wyrazami tęsknoty, czy życzeniami. Komputery i telefony jednak nie są w stanie zastąpić kontaktu z drugim człowiekiem. Czekamy z niecierpliwością na powrót do normalności i spotkanie z wszystkimi razem w przedszkolu.

Alicja Gałęzewska
Przedszkole „Bajeczka”

Na zdjęciu widoczna uśmiechnięta dziewczynka prezentująca namalowany przez siebie obraz. Na nim znajduje się wiosenny krajobraz - łąka, drzewa, kwiaty, bocian, rzepak, niebo, słonce, chmury i motyle.

Na zdjęciu widoczne uśmiechnięte dzieci - dziewczynka i chłopiec prezentujący swoje prace nt. Dnia Ziemi. Na kolażu chłopca zasady segregacji odpadów, na pracy dziewczynki - kula ziemska w postaci kwiatka, jako płatki zasady przyczyniające się do ochrony środowiska i zasobów naturalnych.

Na zdjęciu prace dzieci wykonane z papieru i płatków kosmetycznych. Na pierwszej - owca, na drugiej - kolorowy ptak.

Na zdjęciu uśmiechnięta dziewczynka prezentująca upieczone i ozdobione własnoręcznie świąteczne mazurki.

Na zdjęciu uśmiechnięte dzieci - dziewczynka i chłopiec siedzący przy stole naprzeciwko siebie. Na stole widoczne kartki papieru i ozdoby.

Na zdjęciu uśmiechnięty chłopiec, trzymający na kolanach ozdobę - wielkanocnego zajączka.

Na zdjęciu dwie papierowe biedronki. W tle kwiaty - bratki.

Na zdjęciu stopy czworga dzieci. Każde z nich ma dwie różne skarpetki z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.

Na zdjęciu dziewczynka wrzucająca śmieci do żółtego worka, który trzyma rodzic.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!