Aktualności

Program Wspieraj Seniora w OPS Rokietnica

data publikacji: 18/11/2020

KATEGORIA: Seniorzy

Rządowy program „Wspieraj Seniora” polega w szczególności na dostarczaniu zakupów, w tym artykułów spożywczych i środków higieny dla osób w wieku 70 lat  i więcej, które ze względu na stan epidemii pozostaną w swoim domu. Seniorzy, którzy chcą, aby ta forma pomocy była im udzielona, powinni zadzwonić na ogólnopolską infolinię 22 505 11 11. Potem ich zgłoszenie zostanie przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej w Rokietnicy. Zakupów będzie dokonywał pracownik socjalny albo wskazany przez pracownika socjalnego wolontariusz. Z przyjętych przez OPS procedur wynika, że pracownik socjalny musi okazać seniorowi legitymację służbową. Na samym początku do seniora nigdy nie zgłosi się sam wolontariusz, ale przedstawi go pracownik socjalny, który okaże swoją legitymację służbową. Prosimy więc seniorów, aby żadnej nieznanej osobie nie przekazywali pieniędzy na zakupy. W programie tym bezpłatna jest usługa dostarczania potrzebnych produktów i trzeba na nie przekazać pieniądze. Jeśli senior jest w trudnej sytuacji finansowej, to pomoc jest realizowana na podstawie innych przepisów.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Rokietnicy

Na plakacie m.in. logotyp programu Wspieraj Seniora, numer telefonu oraz logotypy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej PZU.

Na plakacie m.in. logotyp programu Wspieraj Seniora, informacje dla wolontariuszy oraz logotypy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej PZU.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!