Aktualności

Obszar objęty ograniczeniami oraz ochronny w związku z przypadkiem ASF

data publikacji: 15/10/2020

KATEGORIA: Komunikaty

Jak informuje Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Poznaniu, w związku z wykryciem przypadku ASF u dzika w miejscowości Kowanówko, zostały określone obszary objęte ograniczeniami i ochronne.

W obszarze objętym ograniczeniami (czerwonym) znalazły się gminy: Rokietnica (na wschód od trasy kolejowej Poznań – Szamotuły), Suchy Las, Murowana Goślina (na północ od trasy kolejowej Poznań – Wągrowiec, z wyłączeniem miasta Murowana Goślina).

W obszarze ochronnym (żółtym) znalazły się: zachodnia część gminy Rokietnica, południowa część gminy Murowana Goślina, Czerwonak, Pobiedziska, Swarzędz, m. Poznań, Luboń, płd-wsch część gminy Komorniki i gminy Stęszew, Puszczykowo, Mosina, zachodnia część gminy Kórnik.

W związku z powyższym, wyznaczono zasady dotyczące przemieszczania trzody chlewnej z obszaru z ograniczeniami oraz postępowania z dzikami w obszarze czerwonym.

Źródło i więcej informacji: https://www.piw.poznan.pl/index.php/2020/10/07/obszar-objety-ograniczeniami-czerwony-oraz-ochronny-w-zwiazku-przypadkiem-asf-w-powiecie-obornickim/

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!