Aktualności

Obchody Święta Niepodległości w Rokietnicy

data publikacji: 29/10/2019

KATEGORIA: Okolicznościowe, Utrudnienia Ostrzeżenia, Kultura

Tradycyjne obchody Święta Niepodległości w Gminie Rokietnica co roku wyglądają nieco inaczej. Jednak ich stałym punktem, poza mszą św. w intencji Ojczyzny, pozostaje akcent muzyczny i od 3 lat także sportowy.

W tym roku, z inicjatywy ks. proboszcza Roberta Korbika, świętowanie rozpoczniemy już 10 listopada wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych po mszy św. o godz. 15:15 w rokietnickim kościele.

Dzień później o godz. 11:11 wystartuje 3 ROSbieg Niepodległości. Dystans 10 km dla biegaczy i 5km dla kijkarzy poprowadzi drogami Rokietnicy. Zachęcamy do kibicowania zawodnikom.

Popołudniowe uroczystości skoncentrowane będą w Kościele Parafialnym w Rokietnicy i jego najbliższych okolicach. Rozpoczną się o godzinie 15.00 pokłonem i złożeniem wiązanek kwiatów pod krzyżem na skrzyżowaniu ul. Szamotulskiej i Szkolnej (tzw. małe rondo). Ceremoniał poprowadzi Paweł Czachor – Prezes Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Gminie Rokietnica. Przy dźwiękach werbli przejdziemy następnie do kościoła. To tu celebrowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny w muzycznej oprawie Rokietnickiej Orkiestry Dętej. Bezpośrednio po jej zakończeniu zaprosimy na współczesną refleksję o Wolności. Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy, Ania Polowczyk i zespół FAMA podpowie, jak można ją rozumieć. Muzyczne fragmenty dopełni recytacja uczniów Szkoły Podstawowej w Rokietnicy. Na tradycyjny poczęstunek rogalami marcińskimi zaprosimy tym razem do salek parafialnych przy kościele.

ORGANIZATORZY: Urząd Gminy Rokietnica, Parafia pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Rokietnicy, Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy

PARTNERZY: Sołectwo Rokietnica, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Rokietnicy

UWAGA! UTRUDNIENIA W RUCHU

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w Rokietnicy informujemy, że w godzinach od 14:45 do 15:15 przejazd skrzyżowaniem ulic Szamotulskiej i Szkolnej (tzw. małe rondo) będzie utrudniony. Prosimy o przejazd w kierunku Napachania i Mrowina oraz z kierunku tych miejscowości do centrum Rokietnicy ulicą Trakt Napoleoński.

Fot. Damian Nowicki

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!