Aktualności

Nowy obiekt rekreacyjny dla mieszkańców

data publikacji: 20/07/2018

KATEGORIA: Sołectwa, Inwestycje

Nowy obiekt rekreacyjny dla mieszkańców na placu rumpuciowym w Rokietnicy

Na zebraniu wiejskim w dniu 27 września 2017 roku obecni na nim mieszkańcy Rokietnicy przegłosowali pozytywnie wniosek sołtysa i rady sołeckiej o zorganizowaniu miejsca rekreacji na tzw. placu rumpuciowym w Rokietnicy. Znany wszystkim teren przy Trakcie Napoleońskimi postanowiono we fragmencie utwardzić i posadowić na nim drewnianą, obszerna altanę z podstawowym wyposażeniem.

Sołtys wraz z radą sołecką zrealizowali podjętą uchwałę i od 1 lipca 2018 roku można korzystać z altany, grilla,  ławek i koszy na śmieci .

Altana i utwardzenie terenu wokół niej zostało sfinansowane ze wspomnianego funduszu sołeckiego, z którego zasad od początku jego uruchomienia, korzysta Gmina Rokietnica. Natomiast grill, ławki i kosze zostały zakupione ze środków finansowych, zabezpieczonych dla sołectwa Rokietnica w budżecie Gminy.

Życzymy wszystkim mieszkańcom, którzy będą tam odpoczywać i grillować miłego spędzania czasu.
Prosimy o zachowanie takiego porządku, jaki Państwo chcieliby mieć we własnych domostwach (na terenie obiektu znajduje się miotła i szufelka).
Obiekt jest pod stałą obserwacją.
W najbliższej przyszłości przy Trakcie Napoleońskim zostaną ustawione następne kosze zaś na placu postawione pojemniki na psie odchody wraz z woreczkami.
Prosimy właścicieli psów o sprzątanie po swoich pupilach.
Józef Fudala, sołtys Sołectwa Rokietnica

Fot.: Adam Michta

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!