Aktualności

Międzynarodowe Turnieje do lat 12 i 14 w Sobocie

data publikacji: 27/04/2020

KATEGORIA: Sport

W dniach 23 lutego – 8 marca w Centrum Tenisowym Sobota odbyły się dwa turnieje międzynarodowe w tenisie ziemnym.

23 lutego – 1 marca – Międzynarodowy Turniej do lat 12 SOBOTA CUP TENNIS EUROPE (ranga 2) – FINAŁY

WYNIKI SINGLA
Pierwsze miejsce w grze pojedynczej dziewcząt wywalczyła Adelina LACHINOVA (LAT), pokonując w finale 6-1 6-1 Emilię MICHTA (POL).

Wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczył Hubert PLENKIEWICZ (POL), pokonując w finale 3-6 6-3 11-9 Jana SADZIKA (POL).

WYNIKI DEBLA
I miejsce wśród skrzatek zajęła para Oliwia KUSZEL i Maja PAWELSKA (POL), w finale pokonując parę Zofię Annę JANUSZ (POL) i Emmę TUOMINEN (FIN) wynikiem 6-3 6-2.

I miejsce wśród skrzatów zajęła para Wiktor JEŻ i Hubert PLENKIEWICZ (POL), w finale pokonując parę Aleksander BŁUŚ i Juliusz Marcin STAŃCZYK (POL) wynikiem 6-3 4-6 10-3.

Rewelacyjna postawa Polaków.

1 – 8 marca – Międzynarodowy Turniej do lat 14 SOBOTA CUP TENNIS EUROPE (ranga 3) – FINAŁY

Pierwsze miejsce w grze pojedynczej dziewcząt wywalczyła Renata JAMRICHOVA (SVK), pokonując w finale 6-3 4-6 6-2 Karolinę KRAJMER (SVK).

Wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczył Jan KUMSTAT (CZE), pokonując w finale 6-4 6-3 Jakuba JEDRZEJCZAKA (POL).

I miejsce wśród młodziczek zajęła para Renata JAMRICHOVA i Karolina KRAJMER (SVK), w finale pokonując parę Oriana GNIEWKOWSKA i Karolina GOLDA (POL) wynikiem 6-7(7) 6-4 10-3.

I miejsce wśród młodzików zajęła para Sebastian CHODURA i Maxim MRVA (CZE), w finale pokonując parę Odo CZAPRACKI i Jakub JEDRZEJCZAK (POL) wynikiem 6-1 6-2.

Ogromnie cieszy nas fakt, że z roku na rok do turnieju zgłasza się coraz więcej zawodników i zawodniczek.
W tegorocznych eliminacjach zagra aż 86 młodych tenisistów, z najodleglejszych zakątków Europy.
Dziękujemy za zaufanie.

Międzynarodowy Turniej do lat 14 SOBOTA CUP TENNIS EUROPE zdobył rangę 3, a do lat 12 – rangę 2. Oznacza to przede wszystkim intensywne przygotowania, dużo wysiłku i zaangażowania zawodników zgłoszonych do turniejów! Liczymy na to, że i tym razem uda nam się stworzyć wspaniałe święto tenisa!

Oba wydarzenia zostały objęte Honorowym Patronatem Wójta Gminy Rokietnica.

Centrum Tenisowe Sobota

Na zdjęciu puchary dla zwycięzców Międzynarodowego Turnieju do lat 14 Sobota Cup Tennis Europe. Na tabliczce pucharu logotypu sponsorów, m.in. herb Gminy Rokietnica.

Na zdjęciu zwyciężczynie Międzynarodowego Turnieju do lat 14 Sobota Cup Tennis Europe wraz z menedżerem turnieju - WojciechNa zdjęciu zwyciężczynie Międzynarodowego Turnieju do lat 14 Sobota Cup Tennis Europe prezentujące zdobyte nagrody i dyplomy oraz menedżer turnieju - Wojciech Jaraczewski.em Jaraczewskim.

Na zdjęciu zwycięzcy Międzynarodowego Turnieju do lat 14 Sobota Cup Tennis Europe prezentujący zdobyte nagrody i dyplomy oraz menedżer turnieju - Wojciech Jaraczewski.

Na zdjęciu zwycięzcy Międzynarodowego Turnieju do lat 12 Sobota Cup Tennis Europe prezentujący zdobyte nagrody i dyplomy oraz organizatorzy turnieju.

Na zdjęciu zwycięzcy Międzynarodowego Turnieju do lat 12 Sobota Cup Tennis Europe, dziewczynki i chłopcy prezentujący zdobyte nagrody i dyplomy oraz organizatorzy turnieju.

Baner, na żółtym tle z lewej strony herb Gminy Rokietnica, z prawej strony napis Współfinansowane ze środków Gminy Rokietnica.