Aktualności

Krajobrazy Powiatu Poznańskiego w ujęciach osób z niepełnosprawnościami

data publikacji: 30/10/2018

KATEGORIA: Pozostałe

Powiatowy Konkurs Fotograficzny  – rozstrzygnięty

26 października 2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Baranowie odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego „Krajobrazy Powiatu Poznańskiego w ujęciach osób z niepełnosprawnościami”, którego organizatorem było  Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin ROKTAR. Konkurs był kierowany do placówek Powiatu Poznańskiego, które na co dzień prowadzą terapię zajęciową dla osób z niepełnosprawnościami. Prace konkursowe przysłały następujące placówki: Środowiskowy Dom Samopomocy „Gościnni” z Kórnika,  Warsztat Terapii Zajęciowej w Drzązgowie przy Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Luboniu przy Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Droga”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Murowanej Goślinie przy Goślińskim Stowarzyszeniu Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych, Warsztat Terapii Zajęciowej w Pobiedziskach przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Aktywności Lokalnej „Dla Ciebie”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Baranowie przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin ROKTAR.

Wernisaż rozpoczął się od występu wokalnego Wiktorii Gawron   podopiecznej Gminnego Ośrodka Kultury w Rokietnicy, uczennicy szkoły muzycznej 1 stopnia w Jankowicach. Prowadząca uroczystość, p. Danuta Potrawiak powitała autorów zdjęć wraz z opiekunami oraz zaproszonych gości: p. Zygmunta Jeżewskiego – Członka Zarządu Powiatu Poznańskiego,  p. Bartosza Derecha  – Wójta Gminy Rokietnica, p. Elżbietę Bijaczewską – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu, p. Mieczysława Paczkowskiego – Sołtysa Baranowa, p. Wandę Koralewską – Prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin ROKTAR, p. Marcina Bajerowicza – Redaktora Naczelnego „Filantrop naszych czasów”, p. Teresę Wieczorek – Redaktor Naczelną „Rokickie Wiadomości”.

Kapituła konkursowa, w skład, której wchodzili fotografowie, przedstawiciele powiatu poznańskiego znający problem osób z niepełnosprawnościami, oceniała w sumie 27 zdjęć. Przyznano wyróżnienia dla: Urszuli Galińskiej z WTZ  w Baranowie za zdjęcie  „Biały łabędź płynie”, Katarzyny Napierały z WTZ  w Drzązgowie za zdjęcie  „Zielona aleja” i dla Moniki Rozmiarek z WTZ w Murowanej Goślinie  za zdjęcie  „Poranna mgła”. III miejsce zajął Krzysztof Stępniak z WTZ w Baranowie za fotografię pt. „Widok”, II miejsce Karol Ostajewski z WTZ  w Pobiedziskach za „Z – trawiony krajobraz”, a nagrodę główną otrzymał  Przemysław Bieniewski z WTZ w Baranowie za zdjęcie pod tytułem „Kapliczka w polu święta jest”. Wszystkie placówki biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i upominki. Nagrody wręczali: p. Zygmunt Jeżewski, p. Bartosz Derech, p. Elżbieta Bijaczewska i p. Wanda Koralewska. Podczas uroczystości goście mieli możliwość wysłuchać kilku utworów w wykonaniu Wiktorii Gawron, miedzy innymi  „Dobranoc Panowie” z repertuaru Maryli Rodowicz, „Ruchome Piaski” zespołu Varius Manx.

Konkurs odbył się pod patronatem medialnym: „Filantrop naszych czasów”, „Sąsiadka –czytaj”, „Rokickie Wiadomości”.

Konkurs był współfinansowany przez Powiat Poznański i Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin ROKTAR.
Elżbieta Kram
Stowarzyszenie ROKTAR

I miejsce Przemysłąw Bieniewski WTZ Baranowo

II miejsce Karol Ostajewski WTZ Pobiedziska

III miejsce Krzysztof Stępniak WTZ Baranowo


Wyróżnienie Urszula Galińska WTZ BARANOWO


Wyróżnienie Katarzyna Napierała z WTZ Drzązgowo


Wyróżnienie Monika Rozmiarek z WTZ w Murowana Goślina

 

 

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!