Aktualności

Koncert na Dzień Seniora Kiekrz-Pawłowice

data publikacji: 30/10/2018

KATEGORIA: Kultura

Moc życzeń gorących wyszeptać na ucho dziś Wam pragnę
Dłoń krzepko uścisnąć lub skraść pocałunek w ten dzisiejszy dzień WASZEGO ŚWIĘTA.
Taki gest serdeczny, drobny podarunek

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 r.
Osoby starsze często napotykają na swojej drodze przeszkody, które dla innych mogą nie stanowić żadnego problemu. Wielu seniorów cierpi nie tylko przez niski komfort życia lub zły stan zdrowia, ale także przez samotność i tęsknotę. Warto pamiętać o trudnościach osób starszych, gdyż niektóre z nich można by rozwiązać w zaskakująco łatwy sposób. Seniorów należy wspierać i szanować również przez wzgląd na ich doświadczenie, z którego wiele można się nauczyć.
Starość to coś, co czeka każdego – warto o tym pamiętać i zastanowić się, jak może wyglądać życie w wieku senioralnym za kilka lub kilkadziesiąt lat.

DLATEGO MY PAMIĘTAMY Jak co roku w tym również dnia 10.10.2018 r. o godzinie 14:00 zamówiony autobus wyruszył, zbierając naszych seniorów oczekujących na trasie przejazdu. Punktualnie o godzinie 15.00 rozpoczęła się uroczystość ,,DNIA SENIORA” w restauracji Przystań w Mrowinie. Gdzie dzięki inicjatywie i ogromnym zaangażowaniu w organizacje koncertu przez pana Przemka Ksobicha, wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych. Po koncercie, który podbił serca gości, odbyły się przygotowane konkursy. Były życzenia, nagrody i przemowy. Po zakończeniu uroczystości wszyscy zostali odwiezieni do domów. Ten doniosły dzień na stałe zagościł w naszym kalendarzu. W tym roku patronat honorowy nad dniem seniora objął Wójt Gminy Pan Bartosz Derech, który także zaszczycił nas swoją obecnością. Seniorzy kolejny raz udowodnili, że potrafią się dobrze bawić i jak słowa pewnej piosenki „(….)za młodzi na sen za starzy na sex” tańczyli do ostatniego utworu, aż nie zgasły kolorowe światełka na parkiecie i didżej nie pożegnał zaproszeniem za rok.

Dziękujemy organizatorom, Sołtysom oraz Radnym Sołeckim.

Przemysław Ksobich

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!