Aktualności

Koncepcja programowo-przestrzenna budowy Szkoły Podstawowej w Cerekwicy

data publikacji: 07/07/2017

KATEGORIA: Inwestycje

Dyrekcja i rodzice przeanalizują jej założenia do 18 lipca 2017

7 lipca 2017 w SP w Mrowinie zostały przedstawione założenia koncepcji programowo-przestrzennej nowej ośmioklasowej szkoły podstawowej w Cerekwicy. Jej lokalizacja to teren dzisiejszego boiska w Cerekwicy u zbiegu ul. Szamotulskiej i Przybrodzkiej w samym sercu miejscowości, przy drodze wojewódzkiej 184 spajającej w naturalny sposób Cerkwicę z Mrowinem i przy drodze powiatowej do Przybrody. Wielofunkcyjny niskoenergetyczny budynek (16 przestronnych sal lekcyjnych, pracownia komputerowa, stołówka na ok 50 miejsc, świetlica, biblioteka szkolna, sala sportowa 36mX22m), połączony w zwarty kompleks szerokim hallem wejściowym, przyjaznym wewnętrznym patio z zielenią i miejscami do rekreacji, zyskuje atrakcyjnie dodaną przestrzenią publiczną (m.in.: plac, parkingi, miejsca bezpiecznego dojścia do szkoły, miejsca odpoczynku) z tzw. małą architekturą i oczywiście wspieraną w każdym ze realizowanych przez gminę projektów, otoczką przyrodniczą (drzewa, krzewy, skwery).  Zaraz przy szkole, wzdłuż jej skrzydła z salą sportową, znajdować się będzie boisko zewnętrzne o wymiarach 40mX20m z czterotorową 60 metrową bieżnią.

Obecni na prezentacji przedstawiciele rodziców dzieci uczęszczających do działającej dzisiaj na tym terenie szkoły w Mrowinie nie kryli zadowolenia. O takim bowiem, przyjaznym dzieciom, nowoczesnym, funkcjonalnym budynku, wpisującym się w architektoniczną przestrzeń dwóch miejscowości przeżywających zauważalny rozwój, marzyli.

Oczywiście koncepcja nie jest jeszcze ostateczna. Do 18 lipca 2017 rodzice poinformowani przez dyrekcję SP w Mrowinie m.in. za pomocą dziennika elektronicznego, mogą zgłaszać autorowi koncepcji – architektowi Dominikowi Banaszakowi – swoje zapytania za pośrednictwem adresu mailowego: dyrektor@zsp-napachanie.pl. Stąd i zamieszczona na naszych portalach wersja koncepcji.

Wójt Bartosz Derech przedstawił też harmonogram dalszych prac. Ostateczna koncepcja budowy nowej szkoły podstawowej w Cerekwicy zostanie przygotowana do końca lipca 2017r. Kolejnym etapem będzie opracowanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę. Całe przedsięwzięcie zostanie ujęte finansowo w wieloletniej prognozie Gminy Rokietnica na lata 2019-2020. Celem jest ogłoszenie z odpowiednim wyprzedzeniem dobrze przygotowanego przetargu i oczywiście sprawna finalizacja budowy tak, by dzieci mogły przywitać 1 września 2020 r. już w nowym obiekcie ośmioklasowej szkoły podstawowej w Cerekwicy.

D.P.

Koncepcja programowo – przestrzenna Szkoła Podstawowa w Cerekwicy: prezentacja_lipiec 2017

 

 

 

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!