Aktualności

Komunikaty Akademii Wieku Dostojnego

data publikacji: 19/11/2019

KATEGORIA: Seniorzy

Akademia Wieku dostojnego im. Marii Konopnickiej w Rokietnicy zaprasza swych członków i wszystkich emerytów na bezpłatne zajęcia organizowane w grudniu.

1. Warsztaty rękodzieła artystycznego

11 grudnia (środa), godz 16.00 – 19.00, Sala w Remizie Straży Pożarnej, wejście C.

Warsztaty rękodzieła artystycznego o tematyce bożonarodzeniowej (stroiki i inne ozdoby świąteczne) dla członków AWD. Osoby zainteresowane spoza Akademii są także mile widziane. Dla aktywnych uczestników jest prośba o zabranie: gałązek świerku, sosny, jodły, kory drzew (najlepiej duże kawałki) oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów do wykonania ozdób, jak: sznurki, wstążki, inne ozdoby choinkowe, farby w sprayu, kleje nożyczki itp.

Zajęcia poprowadzi nasza koleżanka Wanda Lehmann-Malicka.

Na miejscu można wypełnić deklarację. Wpisowe nic nie kosztuje.

Dodatkowe informacje – tel. 606 365 798 lub 503 799 333.

2. Pierwsza pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

19 grudnia (czwartek), godz. 17.30, sala w Remizie Straży Pożarnej, wejście C.

Akademia zaprasza swych członków, także seniorów z zaprzyjaźnionych Stowarzyszeń senioralnych działających na terenie naszej gminy na spotkanie z mgr. Ratownictwa Medycznego Mirosławem Warzybokiem.

Mgr M. Warzybok  jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, założycielem Centrum Ratownictwa Medycznego MEDSERWIS, wykładowcą ratownictwa medycznego m. in. w poznańskim Uniwersytecie Medycznym.

Zajęcia mają charakter teoretyczno – praktyczny. Zachęcamy gorąco do czynnego udziału w tych arcyciekawych zajęciach. Będą to pierwsze z planowanego cyklu warsztatów dotyczących sposobu radzenia sobie w sytuacjach zagrożeń zdrowia lub życia.

Drogi seniorze. Zanim nadejdzie pomoc, możesz skutecznie udzielić jej sobie sam.

Andrzej Deckert

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!