Aktualności

IX Amatorski Turniej Piłkarski im. Marcina Matysiaka – inaczej

data publikacji: 25/09/2020

KATEGORIA: Sport

I Turniej im. Marcina Matysiaka odbył się na boisku ORLIK w Napachaniu 22 września 2012 roku. Jego inicjatorami byli przyjaciele i koledzy Marcina – pasjonata gry w piłkę, który rok wcześniej właśnie na Orliku, w trakcie  amatorskich rozgrywek, zakończył swoje młode życie.

Kolejnym turniejom towarzyszył niezwykły klimat, radość i życzliwość. Mecze rozgrywały się pomiędzy drużynami seniorów, juniorów, a od trzeciej edycji również między drużynami kobiet. Wiele atrakcji organizowano dla dzieci i całych rodzin. Od ubiegłego roku grono organizatorów powiększyło się o kolejne życzliwe osoby, zrzeszone w Stowarzyszeniu JOSP w Rokietnicy, w której Marcin był oddanym służbie strażakiem. I to właśnie to Stowarzyszenie, w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi, złożyło do Urzędu Gminy Rokietnica ofertę na przeprowadzenie tegorocznych rozgrywek.

Z racji trwającej pandemii, Turniej nie mógł się odbyć w tradycyjnej formule i przy pełnych trybunach. Organizatorzy postanowili więc przeprowadzić jeden symboliczny mecz z udziałem dwóch drużyn seniorów – uczestników ubiegłorocznych rozgrywek, zaś piłkarskie emocje przenieść do przestrzeni internetowej. O porządek organizacyjny skrupulatnie zadbali druhowie z JOSP Rokietnica. Opiekę medyczną zapewniła Aleksandra Bartnik.

Turniej w dniu 19 września 2020 r. otworzyli o godz. 20.00 i następnie na gorąco prowadzili i komentowali: Wiesław Chojnacki oraz Danuta Potrawiak.  Na murawie zajęli miejsca piłkarze amatorzy: Czarni Krzyszkowo – ubiegłoroczny finalista oraz Spartan Rokietnica – wielokrotny uczestnik turnieju. Sportową rywalizację poprzedziła Anna Gicala śpiewając hymn zawodów. Po minucie ciszy i uczczeniu pamięci Marcina, jego córka Majka rozpoczęła mecz wykopując piłkę ze środka boiska, a sędzia główny – Przemysław Łochyński, prezes i trener klubu GKS Rokita Rokietnica, użył po raz pierwszy swojego gwizdka. Pomoc na liniach bocznych jako sędziowie zapewnili przyjaciele rodziny: Krystian Fudala i Andrzej Żebrowski.

Mecz był pasjonujący i pełen zwrotów akcji. Do przerwy wynikiem 2:0 prowadzili Czarni Krzyszkowo. Kibice i internauci, zwracali uwagę na bardzo dobre przygotowanie zawodników obu drużyn. Prawdziwe emocje przyniosła II połowa. Spartanie złapali drugi oddech, a wynik z 2:0  zmienił się w 5:5. Taki rezultat utrzymywał się do 48 minuty (mecz trwał 2 x 25). Rozstrzygającą bramkę strzeliła drużyna Czarnych Krzyszkowo. Zdobywcami bramek byli: po stronie Czarnych Krzyszkowo – Łukasz Radomski, Damian Sklepik, Łukasz Tomczak i Paweł Maksymiuk. Celne strzały dla Spartan wykonali: Nikodem Walewski, Artur Browarczyk i Bartłomiej Dudek.

Po zakończeniu meczu wręczone zostały puchary, medale i nagrody. W ceremonii udział wzięli zaproszeni goście: Izabela Dziamska – Przewodnicząca Rady Gminy Rokietnica, Jerzy Maciejewski Prezes Rokietnickiego Ośrodka Sportu oraz Andrzej Żebrowski – przedstawiciel przyjaciół Marcina Matysiaka.

Za pierwsze miejsce w imieniu Czarnych Krzyszkowo puchar odebrał Paweł Maksymiuk, natomiast za drugie miejsce w imieniu Spartan Rokietnica – Piotr Trybuś. Wszyscy zawodnicy otrzymali odpowiednio złote i srebrne medale.

Najważniejszy przechodni puchar Turnieju, wykonany z czarnego dębu, wręczył kapitanowi zwycięskiej drużyny Krystian Michalak – Naczelnik JOSP Rokietnica. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe upominki od sponsorów, rodziny Marcina i jej przyjaciół.

Dziękujemy za fotorelację Krzysztofowi Michcie, Urzędowi Gminy Rokietnica za internetową relację na żywo, kibicom, przyjaciołom i oficjalnym gościom za obecność i wszelką pomoc. Dyrektor Małgorzacie Łopatce oraz pracownikom ZSP w Napachaniu dziękujemy za udostępnienie obiektu Orlika i użyczenie niezbędnej infrastruktury.

Wydarzenie pod honorowym patronatem Wójta Gminy Rokietnica  zostało dofinansowane z budżetu Gminy Rokietnica.

 

Na zdjęciu widać dużą liczbę osób pozujących do zdjęcia późnym wieczorem na płycie boiska ORLIK w Napachaniu. Na siatce boiska nad zebranymi rozwieszony jest billboard Turnieju Piłkarskiego im. Marcina Matysiaka z jego podobizną.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!