Aktualności

Informacja o pracy szkół i przedszkoli w Gminie Rokietnica w dniach od 15 do 23 kwietnia 2019 r.

data publikacji: 12/04/2019

KATEGORIA: Oświata

Szanowni Rodzice,

Akcja strajkowa zdecydowanej większości nauczycieli i pracowników oświaty trwa nadal. Dyrektorzy dysponują w związku z tym znacznie ograniczonymi możliwościami zapewnienia dzieciom opieki w placówkach. Kierując się troską o ich zdrowie i bezpieczeństwo ponawiamy apel o pozostawienie dzieci w domu. Wyrażamy jednocześnie podziękowanie za okazywane cały czas wsparcie i zrozumienie.

Dzięki determinacji wszystkich dyrektorów szkół pomyślnie został przeprowadzony w Gminie Rokietnica egzamin gimnazjalny.

Obecnie najważniejszym priorytetem jest dla nas egzamin ósmoklasisty. Zapewniamy, że odbędzie się on w Gminie Rokietnica w wyznaczonym terminie tj. w dniach od 15 do 17 kwietnia 2019 r.

Wszelkie niezbędne szczegóły organizacyjne dotyczące egzaminu ósmoklasisty zostaną przesłane przez dzienniki elektroniczne.

Mając na względzie dobro przystępujących do egzaminu ósmoklasisty uczniów podporządkowujemy jego sprawnej organizacji wszystkie działania.

Z uwagi na powyższe w dniach od 15 do 17 kwietnia 2019 r. praca wszystkich szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Rokietnica będzie wyglądała następująco: 

Szkoła Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy:

  • dla klas od IV do VIII dni od 15 do 17 kwietnia 2019 będą dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych;
  • dla uczniów klas I-III zajęcia będą odbywać się wyłącznie w Bibliotece i GOK w Rokietnicy w godzinach od 8.00 do 13.00 bez posiłków.

Szkoła Podstawowa w Mrowinie i Napachaniu:

  • dla klas I – III: zajęcia w świetlicach szkół w Mrowinie i Napachaniu w godzinach od 8.00 – 14.00 bez posiłków;
  • dla uczniów od IV klasy: zajęcia sportowo-rekreacyjne w hali ROS w Rokietnicy w godzinach od 8.00 – 14.00 bez posiłków;
  • dla uczniów klas I-III dodatkowo: zajęcia w Bibliotece i GOK w Rokietnicy w godzinach od 8.00 do 13.00 bez posiłków;

Przedszkola:

  1. Przedszkole „Bajeczka” w Rokietnicy:

z uwagi na kontynuację strajku dyrektor ma możliwość przyjęcia jedynie 50 dzieci do godziny 11.00; przedszkole nie zapewnia w tych dniach i godzinach żadnych posiłków.

  1. Przedszkole Napachanie i Mrowino:

z uwagi na kontynuację strajku dyrektor ma możliwość przyjęcia jedynie 25 dzieci do godziny 11.00 wyłącznie w przedszkolu w Mrowinie; przedszkole nie zapewnia w tych dniach i godzinach żadnych posiłków.

Oddział w Cerekwicy będzie nieczynny.

Informujemy, że zgodnie z kalendarzem szkolnym dni 18, 19 i 23 kwietnia 2019 r. są dla wszystkich szkół dniami wolnymi od jakichkolwiek zajęć.

Zapewniamy, że o wszelkich zmianach wynikających z przebiegu akcji strajkowej będziemy przekazywać Państwu dalsze informacje przez dzienniki elektroniczne, na stronach internetowych szkół oraz na stronie internetowej Gminy Rokietnica www.rokietnica.pl.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!